Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu — 24.03.2019

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie wszystkich Mszy Świętych. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów: pokutnego, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post, dalej – ukazania miasta jako „przestrzeni świętej”, wreszcie – obecności biskupa, która jest znakiem jedności Kościoła. W piątek, 29 marca, nasza świątynia stanie się kościołem stacyjnym. Wszystkich zapraszamy serdecznie do udziału w Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył biskup Jan Zając. Już od godz. 17.00 będziemy mieli okazję do spowiedzi świętej.
 4. W przyszłą niedzielę, 31 marca, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki i Warszawy w dniach 10—12 maja. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 6. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć cegiełkę na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem obrazu św. Bernadety Soubirous. Ofiara: od 10 złotych.
 7. Kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na rzecz najuboższych parafian odbędzie się za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 7 kwietnia. Już dziś w zakrystii można zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Z kolei przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o tym, czy możliwa jest spowiedź przez telefon lub przez internet oraz jak nie dać się okraść pomysłowym oszustom. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest broszura o orędziu Bożego Miłosierdzia.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Anna Łęcka, z ul. Skarbińskiego;
  † Marian Rozmus, z ul. Piastowskiej;
  † Wiesława Wojtaszek, z ul. Nawojki;
  † Stanisław Okręglicki, z ul. Królewskiej.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…