Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu — 07.04.2019

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych: można tam jeszcze składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Dziś zapraszamy także na Centralną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa, która rozpocznie się o godz. 20.30 przed kościołem św. Anny.
 4. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych i klas ósmych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. We wtorek i czwartek kandydaci do bierzmowania oraz ich świadkowie wezmą udział w próbach uroczystości o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych będzie w czwartek od godz. 18.00. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 7. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową Meki Pańskiej – przed naszym kościołem będzie czynny mobilny punkt poboru krwi: w godz. 9.00—13.00. Zachęcamy, zwłaszcza ludzi młodych, do wielkopostnego daru: ofiarowania własnej krwi dla pomocy chorym i ofiarom wypadków.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia, Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki i Warszawy w dniach 10—12 maja. Zapisy we wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 9. W zakrystii można nabyć cegiełkę na obraz św. Bernadety Soubirous oraz zakupić baranki wielkanocne Caritasu. W zakrystii jest do nabycia także prasa katolicka. Do Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli: to doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 10. Przy wyjściach z kościoła jest wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…, znajdziemy w nim m.in. obszerne omówienie działalności charytatywnej naszej parafii i plan tegorocznego Wielkiego Tygodnia.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Fryderyka Baran, z ul. Nowowiejskiej;
  † Ireneusz Serwan, z ul. Staszczyka;
  † Daniela Gryz, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Bogumił Zieliński, z ul. Lea.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek