Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

 1. Drogim naszym Parafianom, Gościom i wszystkim Uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech Zmartwychwstały Pan uwolni nas od wszelkich lęków i uzdolni do świadczenia o Jego miłości aż do końca, która zawsze przewyższa nasze oczekiwania i wyprzedza nasze dążenia.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i dobre przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Marcina Miotelki; dziękujemy Siostrze Marii i Siostrze Beacie, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Misji, i za ofiary na biednych oraz dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu dla wsparcia osób chorych, samotnych i biednych.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Poniedziałek Wielkanocny i w Niedzielę Miłosierdzia Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie nieszporów oraz Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 4. Ofiary zbierane na tacę jutro, w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 5. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Wszystkie osoby zapisane na majową pielgrzymkę parafialną zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w środę po nowennie i Mszy św. o godz. 18.30.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Taca w Niedzielę Miłosierdzia będzie również przeznaczona na wsparcie dobroczynnej działalności krakowskiej Caritas. Natomiast przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na operację prawej rączki dwuletniej Lenki. Koszt operacji: 200 tysięcy złotych. Operacja da dziecku szansę na normalny rozwój i odzyskanie sprawności.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W świątecznym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus oraz o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  Maria Bartula, z ul. Czarnowiejskiej.
  Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…