Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02.06.2019

 1. Gościmy dziś w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – grającego na duduku ormiańskim sprzed 3 tysięcy lat. Artysta zagra po Mszy św. 2 utwory. Przy głównym wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. Od jutra przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00. Odwiedzin w domach chorych nie będzie! Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 6. abp Marek Jędraszewski zaprasza serdecznie na uroczyste dziękczynienie za beatyfikację Michała Giedroycia: dokona się ono w obecności biskupów Polski i Litwy w  sobotę, 8 czerwca, o godz. 11.00 w Bazylice Mariackiej. Pełny tekst listu Arcybiskupa Metropolity znajdziemy na stronie internetowej parafii.
 7. Studenci DA «Na Miasteczku» w najbliższą sobotę zapraszają do naszej świątyni na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek czuwania o godz. 20.00, zakończenie Eucharystią o godz. 24.00 (po niej – agapa).
 8. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn, od 17 roku życia, którzy poszukują swojej drogi życiowej, na dni skupienia do naszego seminarium: w dniach 14-16 czerwca. Więcej informacji – pod adresem internetowym umieszczonym na plakacie w przedsionku kościoła.
 9. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem wolontariusze komitetu «Stop Pedofilii» zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną, przewidującą przekazywanie dzieciom od przedszkola seksualizujących i demoralizujących treści. Aby zebrane podpisy były ważne – potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się pod projektem ustawy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych oraz wspomnienia organizatorów i uczestników; w piśmie także męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
  • Stanisław Trojan, zamieszkały ostatnio w Rząsce.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…