Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 3. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne.
 4. W sobotę, 15 czerwca, Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim. Piknik rozpocznie się o godz. 14.30, a zakończy około godz. 19.30. W programie m.in. Dialogi dzieci z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim o godz. 16.30. 
 5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 6. W przyszłą niedzielę ulicami Krakowa przejdzie VII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem «Brońmy rodziny!» Początek o godz. 10.00 na Placu Matejki, zakończenie – Piknikiem Rodzinnym w Parku im. Henryka Jordana, podczas którego przewidziany jest cały szereg zabaw i atrakcji.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. płytę CD zawierająca przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski – zadziwiająco aktualne do dziś. Do nabycia są także Niedziela i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Marek Jędrzejczyk, z ul. Armii Krajowej;
 • Adam Zadorecki, z ul. Lea;
 • Maria Starnowska, z ul. Staffa.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…