Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 14.07.2018

 1. Przypominamy, że dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
 2. We wtorek, 16 lipca, obchodzić będziemy wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu przypada rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Jak co roku – zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. z naszej parafii można zapisać się drogą internetową do 31 lipca, a od jutra także w biurze przy Kolegiacie św. Anny. Dokładne informacje znajdziemy na wywieszonych plakatach.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli przeczytamy o tym, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału w wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa; ponadto w Gościu Niedzielnym min. rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce i reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego w Czechach, a w Niedzieli – o niewierzących dzieciach wierzących rodziców oraz w co się ubrać do kościoła. 
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Helena Dyszkiewicz-Fundament, z ul. Nawojki;
  • Jacek Baluch, z ul. Królewskiej;
  • Antonina Bielska, z ul. Smoluchowskiego;
  • Halina Gawełczyk, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…