Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 29.09.2019

 1. Od poniedziałku – czyli od jutra – będzie odprawiana w dni robocze Msza św. „akademicka” o godz. 20.00.
 2. Od wtorku przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
 4. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 5. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. Wszystkich studentów zapraszamy od następnej niedzieli, do środy codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje poprowadzi O. Grzegorz Siwek OFM.
 7. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w następnym tygodniu. Uczniów klas VIII szkół podstawowych zapraszamy na spotkania we czwartki do sali parafialnej o godz. 19.00, a uczniów klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (od niedzieli 14 października). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, będzie też dostępny na stronie internetowej parafii oraz w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 8. Już dziś zapraszamy na inauguracje roku akademickiego w DA Na Miasteczku w niedzielę 13 października. Uroczystej Mszy św. o godz. 20.00, będzie przewodniczył były proboszcz naszej parafii, a obecnie Rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy Ks. Dr Paweł Holc CM.
 9. Siostry z Zakonu Matki Bożej z Syjonu zapraszają na Spotkania Biblijne. Więcej informacji z najdziemy na plakacie przy wejściu do Kościoła.
 10. Rozpoczynamy nadzwyczajny tydzień misyjny dlatego cieszymy się, że naszymi modlitwami i dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wspomóc polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Marcina Olecha, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy w Boliwii.
 11. Już dziś zapraszamy na uroczystość otwarcia i poświęcenia kaplicy św. Bernadety, która odbędzie się w święto Matki Bożej Różańcowej dnia 7 października o godz. 18.30. Uroczystości będzie przewodniczył Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji Ks. Dr Kryspin Banko CM
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym na czym polega działalność misyjna Kościoła i znajdziemy „Margaretkę” z modlitwą za kapłanów, Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Daniela Janusz, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Elżbieta Troicka, z ul. Altanowej;
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…