Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i 30. Nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
 2. We wtorek, 17 marca, przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a w czwartek dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes. Jednocześnie Solenizanci proszą, aby osobiste życzenia dla nich odłożyć na inny, spokojniejszy czas.
 3. Ze względu na pandemię koronowirusazawieszone do odwołania są wszystkie spotkania grup i wspólnot parafialnych: we wtorek nie odbędzie się planowane spotkanie dla rodziców krucjatek i ministrantów, a w przyszłą niedzielę nie odbędzie się planowana uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.
 4. W naszym kościele codziennie od godz. 12.00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa o wygaśnięcie epidemii (z wyjątkiem piątków i niedziel Wielkiego Postu). Także codziennie już od godz. 12.00 będzie okazja do spowiedzi świętej.
 5. W sobotę zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30 na nabożeństwo ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes.
 6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 7. Raz jeszcze bardzo prosimy, aby wierni, którzy źle się czują, zwłaszcza osoby starsze i schorowane, pozostali w domach, nie narażając zdrowia własnego i bliźnich. To sytuacja przymusowa – i takie opuszczenie niedzielnej Mszy św. grzechem nie jest! Tym bardziej, że ks. arcybiskup Marek Jędraszewski do dnia 29 marca br. udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Wszyscy, którzy zostaną w domach, mogą śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach przekazu.
 8. Bardzo prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy o to przede wszystkim sąsiadów. Jeżeli takie osoby nie mają nikogo, kto mógłby pomóc – proszone są o zgłoszenie takiej sytuacji w parafii: można to uczynić bezpośrednio w zakrystii lub na telefon wolontariatu «Projektu a Paulo»: 787-619-320.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o przyjmowaniu Komunii św. na rękę oraz o przywiązaniu młodych do smartfona i co decyduje o tym, czy Polacy mają dzieci. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o tym, jak się dobrze przygotować do spowiedzi, znajdziemy także specjalny dodatek pt. Dobra spowiedź. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jan Pospiech, z ul. Piastowskiej;
  † Władysława Koza, z ul. Królewskiej;
  † Jadwiga Makowska, z ul. Galla;
  † Jerzy Kokesz, z ul. Skarbińskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…