Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 26.04.2020

 1. Ze względów sanitarnych, uprzejmie prosimy, aby niedzielną składkę złożyć do skarbony oznaczonej Ofiara na utrzymanie kościoła i budynków parafialnych, która znajduje się koło dozownika z płynem dezynfekującym, przy wyjściu z kościoła.
 2. Przypominamy, że Msze Święte w niedziele i dni powszednie są odprawiane w zwykłym porządku. W dni powszednie od godz. 12.00 trwa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jest też okazja do spowiedzi świętej. O godz. 18.00 odmawiamy modlitwę różańcową o ustanie epidemii, a także o tak potrzebne opady deszczu. Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła i zachowywanie odpowiedniej odległości od siebie. Przypominamy, że uczestnicy liturgii i służba liturgiczna obowiązkowo używają maseczki zakrywające usta i nos.
 3. Od najbliższego piątku o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione pierwszopiątkowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 16.30 – dodatkowa Msza Święta. W piątek nie odbędą się odwiedziny kapłanów w domach chorych; natomiast zawsze należy wzywać kapłana z posługą sakramentalną do wiernych w niebezpieczeństwie śmierci. W najbliższy piątek – na mocy dyspensy metropolity krakowskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym roku w sobotę, 2 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. Planowana w maju pielgrzymka parafialna nie odbędzie się. Ks. Proboszcz zaprasza po zwrot wpłaconych zaliczek do kancelarii parafialnej w środę w godz. 16.00—18.00.
 7. Dziękujemy za ofiary Na pomoc ofiarom epidemii, składane od Wielkiego Piątku do minionej Niedzieli Miłosierdzia Bożego: w trudnym czasie zebrano na ten cel ponad 3 tysiące złotych. Jednocześnie z parafialnej kasy na rzecz potrzebujących ostatnio przekazano środki pieniężne dla ofiar wojny w Syrii (na budowę piekarni), dla krakowskiego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei i na pomoc ofiarom epidemii świadczoną przez Caritas. Ofiary na pomoc potrzebującym można składać do metalowej skarbony z tyłu kościoła.
 8. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto parafii Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488 lub przez ofiary składane do skarbony ewentualnie osobiście.
 9. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Krystyna Chmielowska, z ul. Żelechowskiego;
  † Ewa Poradzisz, z ul. Żelechowskiego.
  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…