Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielka-nocną – 10.05.2020

 1. Ze względów sanitarnych, uprzejmie prosimy, aby niedzielną składkę złożyć do skarbony oznaczonej Ofiara na utrzymanie kościoła i budynków parafialnych, która znajduje się koło dozownika z płynem dezynfekującym, przy wyjściu z kościoła.
 2. Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu i zachowywanie w kościele odpowiedniej odległości od siebie. Przypominamy o obowiązku używania maseczek zakrywających usta i nos.
 3. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w zwykłym porządku. Ponieważ w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć jednocześnie tylko 45 osób – przykro nam, ale należy liczyć się z faktem, że nie wejdzie się do świątyni. Dlatego w niedziele podpowiadamy, by planować udział we Mszy św. o godz. 18.30 i 20.00, zapraszamy też w dni powszednie na Msze Święte poranne oraz o godz. 20.00.
 4. Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwa majowe. Ponieważ o godz. 18.00 odprawiane jest nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii oraz o deszcz.
 5. Tu następuje zmiana: w soboty nie będzie popołudniowej adoracji eucharystycznej; tylko od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 będzie trwała adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, będzie też okazja do spowiedzi.
 6. Od tego tygodnia wznawia działalność Biblioteka Parafialna: w środy w godz. 17.00—18.00.
 7. Wspólnota Intronizacji NSPJ zaprasza na wspólną adorację przed Najświętszym Sakramentem w każdy czwartek od godz. 17.15.
 8. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w ten trudny czas wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto parafii Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488 lub przez ofiary składane do skarbony i osobiście.
 9. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Janina Opydo, z ul. Królewskiej;
  † Stanisława Hellstein, z ul. Piastowskiej;
  † Izabela Klaja, z ul. Gramatyka;
  † Anna Sackiewicz-Steckiewicz, z ul. Spokojnej;
  oraz Halina Szczęśniak.