Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 30.08.2020

 1. Po przerwie wakacyjnej – od najbliższego wtorku powrócimy do zwykłego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w niedziele i dni powszednie; w niedziele będzie odprawiana także Msza św. o godz. 15.00. Natomiast kancelaria parafialna przez najbliższe dwa tygodnie będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.
 2. We wtorek, 1 września, zostanie zainaugurowany nowy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycieli, uczniów i rodziców zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym:
  • dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 12 – we wtorek o godz. 8.00;
  • dla społeczności VII Liceum Ogólnokształcącego – we wtorek o g. 00;
  • natomiast nauczycieli, rodziców i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 – zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w następną niedzielę, 6 września.

  Podczas Mszy św. dla uczniów szkół podstawowych poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

 3. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową. W środę nowy rok formacji zainauguruje służba liturgiczna naszej parafii: krucjatki, ministranci i lektorzy; do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt i chłopców.
 4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi: w godz. 6.00—9.00 i 16.00—19.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające.
 6. W następną niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca. W naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, które są wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, nie może zabraknąć wiernych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu!
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często powierzchownie traktuje pacjenta, i o uniwersytecie, który nie może nie być miejscem ścierania się idei i szukania prawdy. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o tym, czy wiedzę i wykształcenie można nazwać mądrością oraz kto w polskim Kościele mówi najlepsze kazania. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. A w najbliższych dniach pojawi się nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Irena Gorczyca, z ul. Smoluchowskiego;
  † Kamila Langer, z ul. Lea.
  Podajemy też do wiadomości, że uroczystości pogrzebowe śp. Józefy Hennelowej odbędą się w naszym kościele jutro, w poniedziałek o godz. 10.00.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…