Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 11.10.2020

 1. Zgodnie z zapowiedzią – zachęcamy dziś do wsparcia uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin: ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla tej młodzieży, można składać przez cały tydzień do skarbony przy wyjściu z kościoła, oznaczonej napisami na zielonym tle.
 2. Rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas VIII szkół podstawowych spotykają się w czwartki o godz. 19.00, a uczniowie klas VII szkół podstawowych w drugie niedziele miesiąca – czyli od dzisiejszej niedzieli – w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Przez cały październik codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo oprócz soboty nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. Jutro, w poniedziałek przed południem kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Wszystkich studentów zapraszamy na rekolekcje akademickie na dobry początek – od poniedziałku, czyli od jutra do środy o godz. 19.30; w tym roku rekolekcje miały się odbyć w Bazylice Ojców Dominikanów, ale zostały przeniesione do Kolegiaty św. Anny przy ul. Św. Anny.
 6. Zapraszamy na Mszę św. na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Pedagogicznego: w najbliższy czwartek, 15 października, o godz. 18.30.
 7. W sobotę, 17 października, odbędzie się uroczystość udzielenia bierzmowania młodzieży (która miała przyjąć ten sakrament w kwietniu): Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył i bierzmowania udzieli infułat Bronisław Fidelus. Wcześniej, w poniedziałek o godz. 19.15 kandydaci zbiorą się na spotkaniu w kościele, zaś w piątek o godz. 17.00 odbędzie się próba uroczystości, a po niej kandydaci i ich bliscy przystąpią do sakramentu pokuty.
 8. Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku» w niedzielę 18 października: uroczystej Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył dawny duszpasterz akademicki w naszej parafii – ks. dr hab. Przemysław Nowakowski CM.
 9. Kartki z wypominkami za zmarłych można już składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. Czytając Niedzielę zapoznamy się z życiem niezwykłego nastolatka, Carlo Acutisa, którego beatyfikacja odbyła się w dniu wczorajszym. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowej encyklice papieża Franciszka, znajdziemy też dołączony do pisma film na płycie DVD Ziemia Maryi (który kiedyś był wyświetlany w naszym kościele). Jest jeszcze do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz nowy miesięcznik dla najmłodszych Staś.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Krystyna Onuszko, z ul. Skarbińskiego;
  † Krzysztof Krupowski, z ul. Olimpijskiej;
  † Wiesław Hryniowiecki, z al. Kijowskiej;
  † Patryk Maj, z ul. Armii Krajowej;
  † Barbara Nowakowska, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek