Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2020

  1. Na uroczystość Narodzenia Pańskiego składamy serdeczne życzenia wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Gościom: niech Boże Dziecię wlewa w nasze serca nową nadzieję i pokrzepienie, po to bowiem do nas przychodzi, aby nas wyzwalać z wszelkiej choroby duszy i ciała.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla parafian ubogich i samotnych. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, którzy składali ofiary do skarbony na biednych i dary w naturze, dziękujemy Siostrze Beacie i Wolontariuszom, którzy jej pomagali w przygotowaniach. W sumie przygotowano i przekazano potrzebującym 170 paczek świątecznych. Natomiast z powodu ograniczeń pandemicznych nie dotarło do nas w tym roku Betlejemskie Światło Pokoju, nie odbyła się także wigilia dla ubogich.
  3. Dziś, jutro i pojutrze porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Innych nabożeństw nie będzie.
  4. Składka w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  5. Pojutrze, w niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w mijającym roku jubileusze zawarcia sakramentalnego małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji jubilatów i wszystkich rodzin.
  6. Podajemy do wiadomości, że w dni powszednie od poniedziałku 28 grudnia do czwartku 31 grudnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w poniedziałek, wtorek i środę.
  7. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Już dziś podajemy do wiadomości, że uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy wcześniej niż zwykle, bo o godz. 15.00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli z dodatkami – za 10 złotych – przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądało dzieciństwo Jezusa, a w podwójnym numerze Gościa Niedzielnego – również za 10 złotych – dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa? Do nabycia jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się! dla młodzieży, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (ze stajenką bożonarodzeniową do samodzielnego złożenia) i Staś dla najmłodszych, a także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok.
  9. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze najnowszy numer naszego pisma Z Życia Parafii, w którym m.in. znajdziemy informacje na temat tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Na półkach przy głównym wyjściu z kościoła jest wyłożony formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, wraz z niezbędnymi informacjami i planem kolędy.