Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny – 27.12.2020

 1. Raz jeszcze podajemy do wiadomości naszych parafian, że z powodu ograniczeń epidemicznych wizyta duszpasterska czyli Kolęda 2021 odbędzie się według podanego planu kolędy, ale księża odwiedza te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy najnowszy numer naszego pisma Z Życia Parafiiin. z informacjami na temat kolędy, a na półkach przy głównym wyjściu jest wyłożony formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, który należy wypełnić i przynieść do zakrystii albo kancelarii parafialnej.
 2. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2020 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
 3. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy wcześniej niż zwykle, bo o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W piątek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2021, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały nowy rok, można uzyskać odpust zupełny. W piątek porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maria Więcław, z ul. Nawojki;
  † Zofia Markowiak, ul. Rydla;
  † Andrzej Adamski, z ul. Armii Krajowej;
  † Kazimiera Płacheta, z ul. Staszczyka.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek