Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 28.03.2021

 1. W związku z pandemia koronawirusa zostały wprowadzone nowe ograniczenia, także w kościołach: w naszym kościele może zgromadzić się na nabożeństwie maksymalnie 60 osób, należy zachować dystans półtora metra od innych wiernych, w kościele obowiązuje też dezynfekcja rąk przy wejściu oraz noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Jednocześnie przypominamy, że zaleca się wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę oraz by przyjmujący Komunię na rękę otrzymywali ją w pierwszej kolejności.
 2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30.
 3. W czwartek, 1 kwietnia, rozpocznie Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:
  • w Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00;
  • w Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00;
  • w Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 17.00; Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00 (na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść ze sobą świece).

  W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Plan Triduum Paschalnego jest wywieszony w gablocie, jest też zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
  Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi będzie jeszcze od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 15.00 – 20.00.
  Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, ale… By przy istniejących ograniczeniach umożliwić większej ilości wiernych udział w świątecznej Eucharystii – w niedzielę i poniedziałek zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00!
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy omówienie najnowszego raportu o stanie wiary w Polsce, a w nowym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozważania poświęcone tajemnicom poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Do nabycia jest kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer Stasia dla najmłodszych. W zakrystii są do nabycia także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu. Baranki można nabyć także przed kościołem, przed kościołem jest do nabycia także nowy numer Gościa Niedzielnego. A przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, kwietniowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Janina Kornelak, z ul. Warmijskiej;
  † Stanisław Dul, z ul. Smoluchowskiego;
  † Leontyna Wełna, z al. Kijowskiej;
  † Roman Świerczek, z al. Kijowskiej;
  † Łukasz Ostrowski, z al. Kijowskiej;
  † Barbara Kmieć-Lidwin, z ul. Nowowiejskiej;
  † Janusz Borek, z ul. Żelechowskiego;
  † Weronika Kotnis.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek