Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 13.06.2021

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty II Śródmiejskiej informują zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o pojawieniu się nowych zasad udziału i wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu zapisów na pielgrzymkę. Zapisy do Wspólnoty II – Śródmiejskiej, będą odbywać się wyłącznie onlineza pośrednictwem formularza, który zostanie udostępniony na tej stronie internetowej Wspólnoty II i rozpoczną się w poniedziałek 14 czerwca o godz. 21.00, a potrwają do końca czerwca. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 w pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 400 osób, w tym minimum 100 osób w pełni zaszczepionych. Decyduje kolejność zapisów.  Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w  zakładce „Zapisy” na stronie www.ppk2.pl oraz na Facebooku Wspólnoty II Śródmiejskiej.
 3. W środę, w czasie Mszy św. o godz. 18.30, za posługę w naszej parafii podziękujemy ks. Jackowi Piotrowskiemu, który został skierowany do parafii w Zakopanem-Olczy.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 5. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, proboszcz Jacek Kuziel na wszystkich Mszach Świętych dokona sprawozdania z dziesięciu lat posługi proboszcza naszej parafii. Do wspólnego dziękczynienia za posługę odchodzącego ks. Proboszcza zapraszamy w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 9.30.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie poruszające opowieści o małoletnich więźniach niemieckich obozów koncentracyjnych, w tym także opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o bazylice jezuitów w naszym mieście, w której został ponowiony akt ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W Niedzieli przeczytamy m.in., czego uczą się od swojego Patrona panowie należący do wspólnoty Mężczyzn św. Józefa oraz czy rodzice mogą ingerować w życie małżeńskie swoich dzieci, znajdziemy też teologiczną analizę ostatnich wypowiedzi o. Adama Szustaka.  
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stefan Kukiałka, z ul. Chodowieckiego;
  † Janusz Wolf, z ul. Domeyki;
  † Jan Kroker, z ul. Królewskiej;
  † Józef Chyra, z ul. Rolniczej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek