Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 27.06.2021

 1. Dziś nowy ks. proboszcz Paweł Dobroszek odprawi [odprawił] uroczystą Mszę św. o godz. 9.30 i w obecności ks. Dziekana i ustępującego ks. Proboszcza obejmie [objął] kanonicznie naszą parafię. Nowego ks. Proboszcza polecamy modlitwie i życzliwości wiernych.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusa.
 3. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej i Ojca Świętego.
  We wtorek swojego Patrona czczą ks. proboszcz Paweł Dobroszek i ks. Piotr Klimczak. Drogim Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 4. Podajemy do wiadomości, że na okres wakacji (czyli w lipcu i sierpniu) zmieniony zostaje porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w dni powszednie i niedziele: w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 20.00, a już za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00. Przypominamy także, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w dni robocze w godzinach popołudniowych.
 5. Przypominamy, że tylko do końca czerwca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 6. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Nie będzie odwiedzin księży w domach chorych, nie będzie też odprawiana Msza św. o godz. 16.30. Po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. abp Marek Jędraszewski w specjalnym komunikacie odniósł się do tragicznego pożaru w podhalańskiej Nowej Białej: W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc. Ks. Arcybiskup prosi o włączenie się w akcję niesienia pomocy! Do skarbony przy wyjściu z kościoła aż do następnej niedzieli włącznie będzie można składać ofiary na pomoc dla pogorzelców.
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy o papieżu Benedykcie XVI, w przededniu 70. rocznicy kapłaństwa papieża emeryta, oraz jak psychoanaliza usiłuje zastępować sakrament pokuty. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o franciszkańskiej misji w Ugandzie, o źródłach dezinformacji w Internecie oraz o tym, czy sprawdzi się prognoza, że za 30 lat będzie nas mniej o 4 i pół miliona mniej. Do nabycia jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz dwa numery Stasia dla najmłodszych: lipcowy i specjalny numer wakacyjny. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Irena Fiedor, z ul. Miechowskiej;
  Anna Pabian, z al. Kijowskiej;
  Jan Kulawik, z ul. Czarnowiejskiej;
  Józef Szybka, z ul. Rydla.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…