Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 01.08.2021

 1. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: na wspólna modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, którą , zakończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone przed Mszą św. o godz. 18.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. 
 3. W pierwszy piątek miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszach św. o godz. 8.00 i o godz. 18.30.
  Okazja do spowiedzi w godz. 7.00-8.00 i 17.30-19.00    .
 4. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 sierpnia, o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o losie weteranów Powstania Warszawskiego i o tym, jak skutecznie opowiedzieć historię Polski XX wieku. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. kto i czego może się nauczyć od św. proboszcza z Ars – Jana Vianneya oraz o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła.      
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Andrzej Ślusarczyk, z ul. Rolniczej;
  Emilia Wach, z ul. Rydla;
  Jacek Kalisz, z ul. Nawojki.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…