Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 29 sierpnia 2021r.

 1. Po przerwie wakacyjnej – od środy, w dni powszednie będą odprawiane Msze św. także o 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 18.00.
 2. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w środę, 1 września 2021 r.:
  – dla Szkoły Podstawowej nr 12 – o godz. 8.00;
  – dla VII Liceum Ogólnokształcącego – o godz. 9.00;
  – rodziców, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 zapraszamy na Mszę św. w niedziele, 5 września – o godz. 11.00.
 3. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  W środę nowy rok formacji zainauguruje służba liturgiczna: ministranci, lektorzy i Krucjata Matki Bożej Niepokalanej. Do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt i chłopców. Wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  – w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. o godz. 16.30;
  – w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXIX Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 5 września 2021 r. w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus, zaś w „Niedzieli” – wywiad ze złotym medalistą olimpijskim z Tokio – Dariuszem Kowalukiem. Dla najmłodszych są już do nabycia wrześniowe numery „Stasia” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Oboza, z ul. Armii Krajowej,
  † Henryk Król, z ul. Juliusza Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…