Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 12 września 2021r.

 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się/odbyła się od dawna oczekiwana beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, a także matki Elżbiety Róży Czackiej. W zakrystii można jeszcze nabyć Gościa Extra, w cenie 10 złotych, który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym. 
 2. Jeszcze dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na pomoc uciekinierom z Afganistanu.  
 3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.45. 
 4. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej, a w sobotę obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.
  Ojcowie Cystersi zapraszają do sanktuarium w Mogile na doroczne uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach od 14 do 21 września. Szczegółowe informacje znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 5. W gablocie przed kościołem jest umieszczona informacja o płatnych badaniach USG, które odbędą się w czwartek, 16 września, w Przychodni Gall-Med przy ul. Galla 25. 
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co decyduje, że ktoś zostaje błogosławionym lub świętym (czy zawsze potrzebny jest cud?), a także czym jest grzech ekologiczny i – w nowym cyklu Niedzieli poświęconym rodzinie – czym jest ruch Domowego Kościoła. W Gościu Niedzielnym – oprócz tekstów poświęconych nowym błogosławionym – przeczytamy m.in. o fatalnych skutkach amerykańskiej wojny z terroryzmem, o pożyczaniu w sieci i oraz na czym polega tzw. wojna hybrydowa. Do nabycia jest również powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dwa numery – sierpniowy i wrześniowy – pisma Staś dla najmłodszych.          
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Wiesław Radwan, z ul. Gramatyka;
  + Tadeusz Małyniuk, z ul. Rydla.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…