Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 26 września 2021r.

 1. Jutro, w poniedziałek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – i z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W poniedziałek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30, pod przewodnictwem Zygmunta Berdychowskiego CM, dyrektora CE Radosna Nowina w Piekarach i byłego proboszcza parafii Św. Krzyża w Warszawie. Wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej uroczystości.
 2. Od jutra będą już odprawiane Msze Święte akademickie od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.
 3. Od piątku przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo oprócz soboty będzie nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 4. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00; o godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza św. W pierwszą sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 5. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w następną niedzielę. Uczniów klas VII szkół podstawowych zapraszamy w pierwsze niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli od niedzieli 3 października), a uczniów klas VIII zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 w drugie i czwarte niedziele miesiąca (od 10 października). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o przesłaniu, które papież Franciszek zostawił dla nas wszystkich w czasie wizyty na Słowacji, a także o kulisach głośnej sprawy byłego dominikanina Pawła M. oraz o raporcie, który obnaża przestępstwa i nadużycia. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie ważną rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów, o. Pawłem Kozackim, oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie pielgrzymki na Słowację. Do nabycia jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i kolejne numery pisma Staś dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasi parafianie:
  † Michalina Woźniak, z ul. Królewskiej;
  † Jan Skoczek, z ul. Reymonta;
  † Stanisław Fiedor, z ul. Miechowskiej.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…