Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022

 1. Dziś wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na spotkanie świąteczne: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie w kościele odbędzie się świąteczne spotkanie grup parafialnych.
 2. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek, 3 stycznia – ulica Królewska, numery parzyste;
  • we wtorek, 4 stycznia – ulica Królewska, numery nieparzyste;
  • w środę, 5 stycznia – aleja Kijowska;
  • w czwartek kolędy nie będzie;
  • w piątek, 7 stycznia – ulica Chocimska;
  • w sobotę, 8 stycznia – ulica Skarbińskiego.

  Plan kolędy był zamieszczony w ostatnim numerze pisma Z Życia Parafii…, jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej.
  Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w Kaplicy Pojednania. Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na procesję światła, modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 4. W czwartek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Czwartkowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi dla wszystkich do godz. 9.00 i od godz. 16.00; dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stanisław Solak, z ul. Chocimskiej;
  † Marcjanna Hanek, z ul. Skarbińskiego;
  † Janusz Strutyński, z ul. Rolniczej;
  † Lesław Lic, z ul. Żelechowskiego;
  † Bogusław Bochenek, z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…