Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą – 06.02.2022

 1. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
  • w poniedziałek, 7 lutego – ulice Altanowa i Smoluchowskiego;
  • we wtorek, 8 lutego – ulice Bronowicka, Kadecka i Nowowiejska;
  • w środę, 9 lutego – ulice Galla, Gramatyka, Toruńska i Urzędnicza;
  • w czwartek, 10 lutego – ulice Buszka 27 i 27A, Nawojki, Ogrodniczek i Spokojna.

  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach, jest też podany na naszej internetowej stronie parafialnej. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się w Kaplicy Pojednania.

 2. We wtorek, 8 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
 3. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza w czwartek, 10 lutego, na wspólną adorację eucharystyczną o godz. 17.30, na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 4. W piątek, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej: uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte będą odprawione jak w dzień powszedni.
 5. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony również po Mszach św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie wcześniej kartki z danymi personalnymi – należy podać imię, nazwisko oraz adres; kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.30 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i były proboszcz naszej parafii – ks. dr Paweł Holc CM. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwie 18. sobót ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: pierwsze nabożeństwo w nowym cyklu zostanie odprawione w najbliższą sobotę 12 lutego o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak chronić uczucia religijne w czasach wzrastającej chrystianofobii, dlaczego najbogatsi ludzie interesują się niechrześcijańskimi formami duchowości i jakie rodzi to skutki oraz czy zmarli… mogą nas odwiedzać? W Gościu Niedzielnym przeczytamy, czy chrzestni są niezbędni do udzielenia chrztu, ile ton żywności marnujemy każdego roku i jaką rolę spełnia watykańska dyplomacja m.in. w zabiegach o pokój na świecie.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Ilona Siudut, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
  † Stanisława Pączek, z ul. Królewskiej;
  † Jerzy Malatyński, z ul. Lea;
  † Krystyna Koneczny, z ul. Altanowej;
  † Ksawera Pająk, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Hieronim Ostojski, z ul. Kawiory;
  † Piotr Kowalski, z ul. Królewskiej;
  † Danina Serda, z ul. Galla;
  † Stanisław Gustab, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…