Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Nasi studenci dziś zapraszają na śpiew akatystu ku czci św. Józefa – po Mszy św. o godz. 20.00.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. W piątek, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej. Ze względu na uroczystość w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Również ze względu na uroczystość – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                                                                                                                                                          
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów: pokutnego, dzięki któremu można głębiej przeżyć Wielki Post, dalej – ukazania miasta jako „przestrzeni świętej”, wreszcie – obecności biskupa, która jest znakiem jedności Kościoła. W piątek, 25 marca, nasza świątynia stanie się kościołem stacyjnym. Wszystkich zapraszamy serdecznie do udziału w adoracji eucharystycznej o godz. 17.30, Drodze krzyżowej o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył biskup Damian Muskus. Już od godz. 17.30 będziemy mieli okazję do spowiedzi świętej.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. Zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów, który rozpocznie się w poniedziałek, 28 marca, o godz. 19.00 w budynku DA Na Miasteczku. Zapisy na stronie: kursalpha.pl
 8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów kończącego się remontu kaplicy MBCZ.
 9. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii są przygotowane skarbonki dla dzieci – do samodzielnego złożenia i zbierania w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i starszym. W zakrystii można również zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas. Przy głównym wyjściu z kościoła znajduje się skarbona do składania nadal ofiar pieniężnych na pomoc Ukrainie, a przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (z modlitwą do św. Michała Archanioła), Miłujcie się! dla młodzieży oraz Staś dla najmłodszych. Niestety, nie dotarł do nas nowy numer tygodnika Niedziela.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimierz Borowski, z ul. Królewskiej;
  † Kornelia Gąsior, z ul. Warmijskiej;
  † Zbigniew Tomala, z ul. Lea;
  † Michał Idzior, z ul. Nowowiejskiej;
  † Lucyna Machnik, z ul. Lea;
  † Czesław Kitliński, z ul. Smoluchowskiego.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…