Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 03.04.2022

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Dziś studenci z DA „Na Miasteczku” zapraszają do kościoła na spektakl wielkopostny: misterium spotkania Jawnogrzesznica i Pan. Początek przedstawienia o godz. 21.30.
 4. Oazowa Diakonia Modlitwy działająca w Duszpasterstwie Akademickim, zaprasza do skorzystania z możliwości powierzenia jej swoich intencji modlitewnych! W tym celu uruchomiona została internetowa Skrzynka Intencji, za pośrednictwem której można anonimowo przesyłać swoje intencje, do objęcia w codziennej modlitwie oraz na comiesięcznych adoracjach członków Diakonii. Skrzynkę Intencji można znaleźć na stronie internetowej: namiasteczku.org, w zakładce Skrzynka Intencji.
 5. Zapraszamy na Kurs Alpha dla studentów – w poniedziałki o godz. 19.00 w budynku DA Na Miasteczku. Zapisy na stronie: kursalpha.pl.
 6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na procesję światła i wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00.
 7. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Dziś po Mszy Świętej przed kościołem można zakupić tradycyjne cukrowe baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas.
 10. Zachęcamy do zakrystii po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o sanktuarium na trudne czasy – czyli włoskim sanktuarium św. Michała Archanioła, o postawie papieży wobec wojny i pielgrzymce św. Jana Pawła II na Ukrainę, a w kolejnym odcinku rekolekcji wielkopostnych – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu. Jest także nowy numer tygodnika Niedziela, a w nim – o sile modlitwy o pokój, a także o tym, kim jest zły duch i jak nie dać mu się zniewolić. Przy wyjściach z kościoła jest wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…, znajdziemy w nim m.in. plan tegorocznego Wielkiego Tygodnia.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Bogusław Feluś, z ul. Staszczyka;
  † Krystyna Kubacka, z ul. Królewskiej;
  † Irena Pstuś, z ul. Królewskiej;
  † Krystyna Baran, z ul. Chodowieckiego; 
  † Maria Wygoda, z ul. Żelechowskiego;
  † Irena Barawska, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Hanna Litwicka-Banaś, z ul. Staszczyka;
  † Maria Rzymek, z ul. Chocimskiej;
  † Lesław Nowak, z ul. Smoluchowskiego;
  † Ewa Markowska (dziś zmarła), z ul. Altanowej;
  † Józef Rolke, zamieszkały ongiś przy ul. Bronowickiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek