Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 08.05.2022

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. W tym roku jutro, w poniedziałek 9 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 3. We wtorek, 10 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 4. W środę, 11 maja, po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 7. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę, 15 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość błogosławienia nowych dziewcząt i nowych kontuszowych Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli, w artykule Strach pod kontrolą przeczytamy m.in. jak na lęk przed wojną powinien reagować człowiek wierzący, a w najnowszym dodatku tematycznym – czy można się zbawić w innych religiach oraz czym jest grzech pierworodny. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, przeczytamy też, czy na skutek wojny na Ukrainie światu grozi głód. Do nabycia jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dwumiesięcznika Miłujcie się! dla młodzieży.
 10. W zakrystii jest do nabycia nowa książka ks. Bogdana Markowskiego: Nastawać w porę i nie w porę oraz wydany rok temu zbiór felietonów Jutro zaczyna się dzisiaj. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy jeszcze nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. Dziś przed kościołem można nabyć miód z pasiek krakowskich pszczelarzy.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zygmunt Stasielak, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Janina Pyrz, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Miłosz Cygan, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Antoni Kalandyk, z ul. Rydla;
  † Zofia Zielińska, z ul. Obopólnej;
  † Irena Zadęcka, z ul. Chocimskiej;
  † Irena Skadłubowicz, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek