Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 07.08.2022

 1. Józef Klatka, misjonarz na Madagaskarze, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę, dziękuje serdecznie za wsparcie jego misyjnego posługiwania: wierni przekazali na jego ręce ponad 12.500 złotych. Za złożone ofiary serdecznie dziękuje również ks. Mateusz Wójcik, przewodnik Wspólnoty Śródmiejskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej: dwa tygodnie temu na wsparcie organizacji tegorocznej pielgrzymki, w czasie prowadzonej przez wolontariuszy zbiórki, wierni ofiarowali 14.000 złotych.
 2. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w sobotę, 13 sierpnia, w naszej archidiecezji obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.
 3. Niestety, również w kościele mogą się pojawiać złodzieje. Dlatego bardzo prosimy, aby uczestnicy świętej liturgii mieli baczenie na swoją własność, zwłaszcza w momencie przystępowania do Komunii Świętej.
 4. Zapraszamy do zakrystii, aby nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny przynosi wiele ciekawych tekstów: m.in. o tym, czy Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego; o problemach Kościoła prawosławnego na Litwie; o albertynce, która wcześniej była żołnierzem elitarnej jednostki armii amerykańskiej; o skali zaburzeń i chorób psychicznych w Polsce; o przyczynach i przewidywanych skutkach suszy w Polsce oraz jak patrzeć na noszenie krzyżyka w uchu. W Niedzieli przeczytamy m.in. o przesłaniu błogosławionych męczenników z Peru – o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego – oraz o łaskach otrzymywanych za ich wstawiennictwem, a także jak skutecznie pomóc osobom uzależnionym. Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i Staś dla najmłodszych.          
 5. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę, szczególnie z grupy ósmej, i razem z nimi polecamy Matce Najświętszej wszelkie nasze troski i potrzeby: Pod Twoją obronę…
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Irena Majewska, z ul. Staffa;
  • Stefan Serafin, z ul. Spokojnej.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…