Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 29.01.2023

 1. Dziś i przez kolejne dwie niedziele nie będą odprawiane Msze św. niedzielne z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.
 2. Dziś nasz Chór Mariański serdecznie zaprasza na uroczysty koncert kolęd: zaraz po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 4. W czwartek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 – chyba że inaczej uzgodnili z chorymi i ich rodzinami; dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o serialu The Chosen (Wybrani), który jest globalnym fenomenem: czy jego twórcy potraktowali Ewangelię z należytym szacunkiem? W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak z trudnościami na modlitwie radziła sobie św. Teresa z Lisieux. Do obu tygodników dołączony jest ważny dodatek: Jan Paweł II – Odkrywamy prawdę, w którym znani dziennikarze demaskują kłamstwa, jakie są formułowane pod adresem świętego Papieża. Do nabycia są również Mały Gość Niedzielny oraz Staś dla najmłodszych; dotarł także nowy numer dwumiesięcznika dla młodzieży Trwajcie w miłości, który jest kontynuacją pisma Miłujcie się!
 8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Anna Sznaper, z ul. Lea;
  † Stanisława Wolińska, z ul. Warmijskiej;
  † Zofia Siejak, z ul. Smoluchowskiego;
  † Krystyna Wajda, z ul. Altanowej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…