Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, przeniesiony z października na ten termin.
 2. Osoby do 30. roku życia zapraszamy na spotkania absolwentów duszpasterstwa akademickiego (grupy postakademickiej) we wtorki o godz. 19.00 do Kawiarenki na Poddaszu w budynku DA „Na Miasteczku”.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Bernadetty Soubirous w kaplicy jej poświęconej: kolejne nabożeństwo w najbliższą sobotę o godz. 8.30.
 4. W następną niedzielę swojego Patrona czci Wojciech Kałamarz. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie: niech wstawiennictwo świętego Patrona wyprasza mu dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 5. W następną niedzielę w zakrystii będą do nabycia płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza. Więcej informacji podamy za tydzień.
 6. Dopiero w poniedziałek, 24 kwietnia, obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli na dzień następny uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z prof. Jackiem Wojtysiakiem o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi, znajdziemy też tekst o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez s. Faustynę w „Dzienniczku”. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. Niestety, nie dotarł do nas nowy numer Niedzieli.
 8. Przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć miód i produkty pszczele.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Edward Wójcik, z ul. Warmijskiej;
  † Teresa Nieniewska, z al. Kijowskiej;
  † Genowefa Szopa, z ul. Nowowiejskiej;
  † Edward Makuch, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek