Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 23.04.2023

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem i w zakrystii można nabyć płyty z muzyką chóralną ks. Wojciecha Kałamarza CM. Znajdują się na nich kompozycje powstałe w ciągu trzydziestu lat jego twórczej działalności. Wykonawcami są amerykański Chór Gór Skalistych z Salt Lake City, Chór Polskiego Radia, Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Psalmodia, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego Dominanta, Kwartet Wokalny filharmoników krakowskich i nasz Chór Mariański. Wprowadzenie do nagranych kompozycji znajdziemy w wywiadzie z ks. Wojciechem Kałamarzem, który został zamieszczony w krakowskim dodatku Niedzieli
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.
 3. Na jutro, na poniedziałek, 24 kwietnia, została przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. We wtorek, 25 kwietnia, obchodzić będziemy święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu czczą swojego Patrona Księża Marek Krawczyk i Marek Bukowiec. Czcigodnym Solenizantom składamy serdeczne życzenia: niech wstawiennictwo świętego Marka wyprasza im łaskę zdrowia i dary Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na konferencję znanego youtubera Tomasza Samołyka na temat: Jak pokochać siebie? – w środę, 26 kwietnia, o godz. 21.00 w sali akademickiej.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. W następną niedzielę, 30 kwietnia, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. Już od następnej niedzieli zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami o tematyce maryjnej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy tekst przygotowany na dzisiejszą Niedzielę Biblijną: kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem o obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy spowiedź jest niebezpieczna dla dzieci i dlaczego wzrasta poziom agresji wśród młodych, a na stronach krakowskich znajdziemy wspomniany obszerny wywiad z ks. Wojciechem Kałamarzem. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dwumiesięcznika Trwajcie w miłości dla młodzieży, a także Wiadomości misyjne Zgromadzenia Księży Misjonarzy. 
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Rowecka, z ul. Obopólnej;
  † Kazimierz Kołton, z ul. Reymonta;
  † Aleksandra Łatkowska, z ul. Chodowieckiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek