Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 09.07.2023

 1. W dniach 3—6 lipca nasi ministranci wzięli udział w jubileuszowym Turnieju Sportowym o Puchar Księdza Wizytatora, organizowanym w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach (w turnieju wzięli udział ministranci z 16 placówek misjonarskich w całej Polsce). 16 zawodników reprezentujących naszą parafię występowało ze zmiennym szczęściem, ale ponownie zarówno ministranci młodsi, jak i lektorzy zdobyli puchary za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto 2 lektorów z rak ks. bpa Roberta Chrząszcza otrzymało błogosławieństwo do pełnienia misji ceremoniarza parafialnego. Gratulacje!
 2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: w dni powszednie nie ma Mszy Świętych o godz. 6.00 i 20.00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 15.00.
 3. W środę nasz Chór Mariański zaprasza na spotkanie z Chórem Uniwersytetu w Alcalá de Henares w Hiszpanii: chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 18.30 i wystąpi z koncertem po Mszy Świętej.
 4. W soboty o godz. 8.30 zapraszamy do kaplicy św. Bernadetty na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes i św. Bernadetty Soubirous – aż do zakończenia w sierpniu cyklu związanego z 18. objawieniami w Lourdes.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela w 80. rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu podejmuje trudny temat pojednania polsko-ukraińskiego, przeczytamy także o Telewizji Trwam, która obchodzi 20. rocznice powstania, i o konsekwencjach apostazji oraz możliwościach powrotu do Kościoła katolickiego. W Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki Zawsze głosiłem prawdę, w której znajdziemy nieznane do tej pory wypowiedzi bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Marian Huczek, z ul. Chocimskiej;
  Antonina Sionko, z ul. Gramatyka;
  Danuta Bigaj, z ul. Piastowskiej;
  Krystyna Krawczyk, z ul. Staszczyka.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…