Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 16.07.2023

 1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: w niedziele w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 15.00.
 2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą środę o godz. 17.45, a Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa do udziału we wspólnej adoracji eucharystycznej w każdy czwartek o godz. 17.30.
 3. W sobotę, 22 lipca, wspominamy św. Marię Magdalenę. Jednocześnie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Naszej Pani z Lourdes i św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty. 
 4. Od poniedziałku 17 lipca do środy 19 lipca będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zajmie się tym Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zużytego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych wspierających m.in.  projekty misyjne Kościoła. Zużyty sprzęt elektroniczny prosimy zostawiać za kościołem, przy zakrystii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieliin. ks. Piotr Majer odpowiada  na pytania, jakie są konsekwencje apostazji spowodowanej kryzysem wiary oraz jakie są możliwości powrotu do Kościoła katolickiego, a w artykule „Miłości nie gaście” ekspert życia rodzinnego doradza, jak małżonkowie z tzw. stażem mogą skutecznie troszczyć się o miłość między nimi. W Gościu Niedzielnym polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kard. Krajewskiego oraz ciekawe refleksje nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Władysław Chołda , z ul. Królewskiej;
  + Wacław Jarecki, z ul. Toruńskiej;
  + Wojciech Zastawny, z ul. Obopólnej;
  + Maria Bukała, z ul. Skarbińskiego;
  + Franciszka Kłyś z ul Piastowskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…