Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 21.01.2024

 1. Nasza schola akademicka zaprasza wszystkich do wspólnego kolędowania dziś po Mszy św. o godz. 20.00.
 2. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
 • w poniedziałek, 22 stycznia – ulice Galla, Gramatyka i Warmijska;
 • we wtorek – ulice Armii Krajowej i Buszka;
 • w środę – ulice Altanowa i Kazimierza Wielkiego;
 • w czwartek – ulice Kijowska i Smoluchowskiego.
  Plan kolędy jest wywieszony w gablotach, znajdziemy go również na naszej internetowej stronie parafialnej. «Kolędę» rozpoczynamy o godz. 16.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w Kaplicy Pojednania. Wiernych, którzy są nowymi parafianami albo od dawna nie przyjmowali «kolędy» – prosimy o zgłoszenie się w kancelarii lub w zakrystii. Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. W czwartek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jako dzień powstania Zgromadzenia. W intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o ducha Świętego Założyciela dla wszystkich kapłanów i o nowe, dobre powołania do posługi w Zgromadzeniu.
 2. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek: w sobotę, 27 stycznia, o godz. 16.30 w naszym kościele kolędy i pastorałki wykonają orkiestra, chór, zespoły i soliści Szkoły Muzycznej I st. Nr 1 Stanisława Wiechowicza w Krakowie.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 stycznia, o godz. 16.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 4. Nasz Chór Mariański serdecznie zaprasza na uroczysty koncert kolęd, z udziałem orkiestry Krakowska Młoda Filharmonia i solistów, który odbędzie się w naszej świątyni w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30. Po koncercie Chór Mariański zaprasza byłych Chórzystów oraz rodziny Chórzystów na spotkanie w Sali Akademickiej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli, w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan, przeczytamy o tym, co dziś najbardziej różni chrześcijan, a także o faktach i mitach dotyczących finansów Kościoła – w związku z zapowiedzią likwidacji Funduszu Kościelnego. Gość Niedzielny podejmuje temat opieki nad seniorami i obala mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania; także: co oznacza postulat przyjęcia ustawy o związkach partnerskich oraz kim jest homo sovieticus. Są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 6. Przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć miód i produkty pszczele.
 7. W ostatnim czasie odszedł do wieczności:
  † Władysław Litewka, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…