Vinaora Nivo Slider 3.x
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie"

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2019

Data

Dzień

Ulica

 03.01.2019

 Czwartek

 Skarbińskiego

 04.01.2019

 Piątek

 Kijowska

 05.01.2019

 Sobota

 Królewska numery parzyste  

06.01.2019

 NIEDZIELA

 Królewska numery nieparzyste 

 07.01.2019

 Poniedziałek

 Chmiela; Smoluchowskiego; Toruńska        

 08.01.2019

 Wtorek

 Chocimska;  KOLĘDA AKADEMICKA    

 09.01.2019

 Środa

 Ogrodniczek; Spokojna;  KOLĘDA AKADEMICKA

 10.01.2019

 Czwartek

 Nowowiejska; Miechowska; Urzędnicza; Kawiory

Czytaj więcej...

W środę 21 listopada 2018 r. odszedł do wieczności śp. dr Jan Rybarski

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że w środę 21 listopada 2018 r. o godz. 5.45 w szpitalu Jana Pawła II w Krakowie odszedł do wieczności ś†p dr Jan Rybarski

POGRZEB ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK 29 LISTOPADA 2018 ROKU:

11.00 – Msza św. w kościele NMP z Lourdes w Krakowie;

13.30 – Odprowadzenie od bramy Cm. Rakowickiego.

 

Jan Rybarski, ur. 7 czerwca 1941 r. w Czernichowie w Beskidzie Żywieckim. Był dyrygentem, chórmistrzem, organistą, pedagogiem, czasem kompozytorem i organizatorem życia muzycznego. Absolwent Salezjańskiej Średniej Szkoły Muzycznej Organistów w Przemyślu i Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, wydziału Wychowania Muzycznego. Na wczesnym etapie był uczniem legendarnego ks. Idziego Ogiermanna Mańskiego.

Czytaj więcej...

Na totalnej wojnie z Kościołem

Czytam wywiad z Wojciechem Smarzowskim, twórcą głośnego filmu Kler (Gazeta Wyborcza z dnia 18 września br.). Kościół katolicki w Polsce wyraźnie mu się nie podoba. Dlaczego? Za dużo lekcji religii: „Kościół pierze mózgi dzieciom i wychowuje ich w przesądach” (zob. Józef Stalin: Religia jest jadem dla naszych dzieci). „Do tego każda uroczystość państwowa zaczyna się mszą. Staliśmy się też mistrzami w budowaniu coraz wyższych krzyży.” „Potem doszły afery pedofilskie.” I na dodatek: „żaden ksiądz mnie nie skrzywdził”. Smarzowski ubolewał także, że „w Polsce w kościołach jest średnio pięć mszy dziennie, a w Czechach jest jedna w tygodniu”. W wywiadzie dla TVN24 mówił, że za dużo lekcji religii, i nie są one na ostatniej i pierwszej lekcji, ale w środku. I za dużo egzorcystów! Ciekawe, kogo usłyszeliśmy w tym zarzucie: za dużo egzorcystów?

Na premierze filmu pojawił się niejaki Jerzy Urban. Który stwierdził, że wszyscy udają, iż chodzi im o oczyszczenie i naprawienie Kościoła, a tylko on mówi prawdę: chciałby, by Kościół w Polsce zniknął raz na zawsze. Czy mimowolnie odsłonił intencje autorów filmu? Faktem jest, że film – jak ocenił ks. Dariusz Kowalczyk SJ – do żadnej odnowy czegokolwiek się nie przyczyni, a jedynie posłuży do budowania skojarzeń: ksiądz pijak, złodziej i pedofil. A co sprawi? Wzmocni – jak napisał Aleksander Nalaskowski (Sieci z dnia 1-7 października) – sposób przedstawiania problemu pedofilii w Kościele i kompletne milczenie o tej istniejącej poza Kościołem. Zresztą – według Gazety Wyborczej – pedofilia w Kościele jest największym problemem naszego kraju i Kościoła w Polsce, a film Smarzowskiego najbardziej oczekiwaną wypowiedzią w tym temacie: wymieniona gazeta pisała o jednym albo drugim na pierwszej stronie raz po raz, bywało, że dzień za dniem, przynajmniej od 18 września. 

Czytaj więcej...

Przygotowanie do bierzmowania w roku szkolnym 2018/2019

Przygotowanie dorosłych („spóźnionych”) wyłącznie w formie udziału w ewangelizacyjnym Kursie ALFA. Najbliższa edycja: od 29 października w Domu Katolickim. Odpowiedzialny: ks. Andrzej Telus CM (tel. 12-622-59-12).

 

Przygotowanie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum:

 

PRZYGOTOWANIE BEZPOŚREDNIE

 

Klasa III gimnazjum,

Klasa VIII szkoły podstawowej:

spotkania od 9 października

we wtorki o godz. 19.00 albo

w czwartki o godz. 19.00

w sali parafialnej (powyżej zakrystii);

 

prowadzi: ks. Paweł Dobroszek CM (tel. 12-622-59-10).

 

PRZYGOTOWANIE POŚREDNIE

 

Klasa II gimnazjum,
klasa VII szkoły podstawowej:

spotkania od 14 października

w II niedziele miesiąca o godz. 12.00

(po Mszy św. o godz. 11.00)

w kaplicy akademickiej;

 

prowadzi ks. Andrzej Telus CM (tel. 12-622-59-12) i studenci.

O chrześcijański porządek rzeczy

Najpierw trzy obrazki.

Ks. Romuald Bakun CM, krótko po święceniach kapłańskich wyjechał na misje do Afryki. I na początku chętnie pisał do mnie listy. W jednym z nich opisywał wizytę w wiosce w równikowym buszu: Wódz odstąpił mi swój pokój (czyli osobny szałas), a sam przeniósł się do kuchni (czyli do drugiego szałasu) z dwiema żonami. I dalej: Kobiety z dziećmi pracują teraz w polu. Mężczyźni leżą na hamakach pod drzewami. To tutaj taka praca mężczyzn

Drugi obrazek. Matka zapytała chłopaka swojej córki, czy jest człowiekiem wierzącym. Odpowiedział: Tak, ale ja jestem wierzący inaczej… Niedługo później okazało się, że ma drugą dziewczynę „na boku”. Co powiedziałem matce? On powiedział prawdę. Jest wierzący. Wierzący inaczej. W temacie relacji z kobietami on jest muzułmaninem.

Kiedyś, przed laty w telewizji występował duchowy przywódca polskich muzułmanów i tłumaczył widzom, że islam jest „nowoczesną” religią. Islam, który – według niego – jest kolejnym etapem religijnego rozwoju ludzkości: udoskonalił, rozwinął chrześcijaństwo, tak jak kiedyś chrześcijaństwo było religią postępową wobec judaizmu. Co mi się wówczas skojarzyło? Tylko jedno: jeżeli powrót do wielożeństwa, które było praktykowane tak w judaizmie, jak i w pogaństwie, i jest praktykowane w islamie – jeżeli to jest symptom duchowego rozwoju ludzkości, to ja… jednak wolę chrześcijaństwo.

Zauważmy, że nie wyobrażamy sobie, by miało być inaczej. To znaczy – że w domu byłby ojciec i trzy mamy, i szóstka dzieci, po dwoje z każdej matki. Albo: że Twój chłopak miałby jeszcze dwie dziewczyny: drugą w Warszawie, a trzecią we Wrocławiu. I dałby Ci na dodatek w twarz, gdyby Ci się to nie podobało. Owszem, dzieją się takie rzeczy, ale raczej się to nam nie podoba: że ojciec ma nową rodzinę, a w niej nowe dzieci. Albo że chłopak ma we Wrocławiu dodatkową dziewczynę „na boku”. No, raczej się to nam nie podoba...

A dlaczego się nam nie podoba? Bo my urodziliśmy się i żyjemy w świecie zbudowanym na nauce Jezusa. W świecie, który został zbudowany przez Kościół w oparciu o naukę Jezusa. To efekt budowania przez całe wieki chrześcijańskiej cywilizacji. Bo jak wyglądał świat przed Jezusem? Żydówka Sarah Ruden napisała książkę (Paul Among the PeoplePaweł pośród współczesnych?) o obyczajowych i seksualnych zwyczajach tamtych ludzi w oparciu o listy św. Pawła i inne źródła. Co było powszechną praktyką? Seksualne wykorzystywanie niewolnic i młodych niewolników, podszyty przemocą homoseksualizm, małżeńska niewierność, aborcja i likwidowanie chorych dzieci.

Chrześcijanie, żyjący w monogamicznych i wiernych małżeństwach, jawili się wówczas jako coś zupełnie wyjątkowego. Ta wyjątkowość miała wpływ na historię całej ludzkości. Czy to nie chrześcijański pomysł na seksualność: wierność małżeńska, trwała rodzina, szacunek dla kobiety – czy nie dlatego chrześcijaństwo wygrało konkurencję z pogańskimi ludami i rozprzestrzeniło się na świecie? Czy to przypadek, że właśnie w tym świecie – świecie chrześcijańskim – dokonało się wielkie cywilizacyjne przyspieszenie? Nie ma przypadków, są tylko znaki – powiedział ks. Bronisław Bozowski.

Dziś, może bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości, próbuje się zniszczyć ten chrześcijański porządek rzeczy. W imię budowy nowego lepszego świata. Nie dajmy się nabrać: nie będzie lepszego świata nad ten, który mamy budować z Jezusem. Również zachowując Jego zdecydowane wskazania dotyczące relacji damsko-męskich. O małżeństwie: A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela (Mt 19, 6). O rozwodach: Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i kto oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo (Łk 16, 18). I o panowaniu nad pożądliwością: Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa (Mt 5, 27-28).

Że to trudne? Pan Jezus mówi: Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane (Mt 19, 11). Myślę, że jest nam dane, by pojąć i zastosować słowo Boże dotyczące ludzkiej seksualności – czyli dotyczące miłości mężczyzny i kobiety. Będzie trudno – ale się da!

 

Bogdan Markowski CM

Warto rozmawiać, warto być razem

Milena* była załamana i miała łzy w oczach. Przecież my się naprawdę kochaliśmy, jak on mógł mi coś takiego zrobić… – mówiła. Oczywiście, po dwóch latach z „miłości” nic nie zostało i chłopak – w ramach zemsty – umieścił w sieci nagie zdjęcia Mileny. Które kiedyś mu przesłała, przecież z „miłości” i na jego usilne życzenia. To jest sexting – powiedział ksiądz. Czyli przestępstwo seksualne. Powinnaś iść z tym na policję… Ale… Milena nie pójdzie na policję. Bo gdyby poszła – to co? Zdjęcia są i pozostaną w sieci „for ever and ever”. Milena sama będzie się zmagała ze swoim bólem. No, może już nie sama: wpadła na pomysł, by rozmawiać z kimś o swoich problemach. Szkoda tylko, że o dwa lata za późno.

Mama zauważyła, że z Markiem* (świeżo upieczonym licealistą) dzieje się coś złego! Zauważyła pewnie o kilka lat za późno… Ale lepiej późno niż nigdy. Szczęśliwie, namówiła Marka na generalną spowiedź u Ojców Kapucynów. Razem z nim wyruszyła do kościółka przy ul. Loretańskiej. Spowiedź trwała dobrą godzinę. Ale spowiednik na tym nie poprzestał. Przy okazji spowiedzi zaproponował Markowi duchowe prowadzenie: Będziesz przychodził do mnie co tydzień i będziemy rozmawiać – powiedział. A Marek przystał na tę propozycję. Super! Bardzo się cieszę – powiedział Mamie przyjaciel rodziny.     

W naszej parafii, nie tylko z młodzieżą, indywidualne rozmowy prowadzą: ks. Jacek, ks. Piotr, ks. Wojciech, ks. Paweł i niżej podpisany. I może jeszcze któryś z księży. Istnieją wspólnoty, ruchy i grupy, które mają być wsparciem dla młodych i starszych: oaza młodzieży (której, niestety, nie ma w naszej parafii), duszpasterstwo akademickie, Ruch Czystych Serc, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, dla małżeństw ruch Domowego Kościoła, ruch Spotkania Małżeńskie, Wspólnota Świętego Pawła, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar (ostatnio usilnie promowana), Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, męska wspólnota Przymierze Wojowników, w naszej parafii wspólnota Góra Oliwna czy droga neokatechumenalna, są poradnie i ośrodki pomocy: poradnie życia rodzinnego, Poradnia Szpitala Domowego (świadcząca pomoc psychologiczną w sferze seksualności), i pewnie jeszcze inne. To konkretne przykłady, że w Kościele nikt nie jest sam ze swoimi problemami i ma możliwości szukania pomocy i wsparcia. Jeśli tylko zechce z tych możliwości skorzystać. Jeśli uzna, że… warto rozmawiać.

Już Jan Paweł II w swojej adhortacji apostolskiej Familiaris consortio zauważył, że istnieje konieczność „towarzyszenia” narzeczonym, małżeństwom i rodzinom chrześcijańskim w wypełnianiu ich powołania. Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Amoris laetitia wspominał o tym w wielu miejscach: Ojcowie synodalni mówili wielokrotnie, że trzeba pomóc młodym ludziom w odkryciu wartości i bogactwa małżeństwa (nr 205); należy znaleźć sposoby, […] by zaoferować przygotowanie dalsze, które spowodowałoby dojrzewanie ich miłości poprzez towarzyszenie wypełnione bliskością i świadectwem (nr 208); Ojcowie synodalni wskazali, że pierwsze lata małżeństwa są okresem niezmiernie istotnym i ważnym, podczas którego małżonkowie wzrastają w świadomości wyzwań i znaczenia małżeństwa. Stąd wynika potrzeba towarzyszenia duszpasterskiego, które trwałoby po celebracji sakramentu (nr 223). To tylko niektóre wezwania papieża Franciszka dotyczące „towarzyszenia” z jego adhortacji.

Dodałbym tylko, że takiego „towarzyszenia” potrzebujemy wszyscy, ale zwłaszcza ludzie młodzi. Każdy młody chłopak czy dziewczyna potrzebuje mentora, mądrego doradcy, dobrego przyjaciela, grupy wsparcia (czyli odpowiedniej dla ich duchowych potrzeb wspólnoty), czasem terapeuty, ojca duchownego albo stałego spowiednika. Zwłaszcza w czasach, w których rodziny okazują się wychowawczo niewydolne, a młodzi z nadzwyczajną łatwością mogą się zagubić tak w świecie wirtualnym, jak i realnym. Oby tylko ludzie młodzi takie „osoby towarzyszące” chcieli szukać i umieli znajdować.

 

Bogdan Markowski CM

Odpust Parafialny 2018

Tym razem w niedzielę 11 lutego świętowana była doroczna uroczystość odpustowa ku czci Najśw. Maryi panny z Lourdes. Jako pierwsza przez ks. Andrzeja Telusa była celebrowana Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 6.30 – w ramach „Jubileuszowej Nowenny” przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę i w odpowiedzi na apel ks. abpa Marka Jędraszewskiego.

Główna uroczystość odpustowa rozpoczęła się procesją do ołtarza o godz. 12.30. Mszy św. przewodniczył ks. kardynał Stanisław Dziwisz; Mszę św. koncelebrowali wraz z nim: ks. proboszcz Jacek Kuziel, ks. dziekan Józef Caputa i 9 księży-gości. W czasie Eucharystii śpiewał nasz Chór Mariański, stawili się ministranci i Krucjata Maryjna (z racji ferii szkolnych – w bardzo okrojonym zestawie), w miarę licznie stawili się czciciele Matki Bożej z Lourdes; we Mszy św. wzięli także udział wolontariusze i podopieczni HTPC Polska – czyli organizatora wyjazdów osób niepełnosprawnych do Lourdes.

W okolicznościowej homilii ks. kardynał Stanisław Dziwisz powiedział m.in.:

Drodzy Bracia i Siostry!

[…] Pośród wielu ważnych wydarzeń, jakie wpisały się w dzieje Kościoła ostatnich wieków, jest również wydarzenie z Lourdes. Dokładnie 160 lat temu, 11 lutego 1858 roku, prostej i ubogiej, czternastoletniej dziewczynce, Bernadecie Soubirous, w pirenejskiej wiosce Lourdes ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Nazwała się „Niepokalanym Poczęciem”, nawiązując do ogłoszonego cztery lata wcześniej dogmatu wiary katolickiej o tym nadzwyczajnym przywileju Matki Chrystusa. W tym dniu Niepokalana za pośrednictwem Bernadety zwróciła się do całej ludzkości, zachęcając wszystkich do modlitwy i pokuty. Jest to podstawowe, ewangeliczne przesłanie, które skierowane jest również do każdej i każdego z nas.

Wydarzenie z Lourdes nie przeszło bez echa. […] Prawda o wydarzeniu z Lourdes dotarła również w drugiej połowie XIX wieku na nasze ziemie. Tą prawdą zaczął żyć lud Boży Kościoła krakowskiego. Trwałym symbolem tego zbiorowego duchowego doświadczenia stał się wzniesiony przez Księży Misjonarzy kościół pod koniec XIX wieku, w którym dziś sprawujemy odpustową Mszę świętą, dziękując za tę świątynię. Wokół tej świątyni skupia się życie żywotnej parafii, również pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, którą erygował arcybiskup Stefan Sapieha dziewięćdziesiąt pięć lat temu, 1 stycznia 1923 roku. Za pięć lat wasza wspólnota będzie więc obchodziła pierwsze stulecie swego istnienia. Jest za co dziękować Bogu. Dziękujemy dziś Panu za budowniczych kościoła, za pracujących w nim przez całe lata duszpasterzy - Księży Misjonarzy, a wśród nich gorliwego proboszcza, a następnie biskupa Albina Małysiaka, który przez czterdzieści lat wiernie wspomagał pasterską posługę najpierw kardynała Karola Wojtyły, następnie kardynała Franciszka Macharskiego, a także moją posługę. Dziękujemy Bogu za kolejne pokolenia parafian, którzy w tej wspólnocie dawali świadectwo chrześcijańskiego życia i nadal to świadectwo składają. Dziękujemy za niezliczoną rzeszę młodych ludzi z różnych stron Polski, którzy w okresie swoich krakowskich studiów mieszkali na terenie parafii i tu utrzymywali żywą więź z Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem. Polecamy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy w tej maryjnej parafii tworzyli wspólnotę i którzy już odeszli do wieczności.

Dla wielu chrześcijan na całym świecie Lourdes kojarzy się z nadzwyczajnymi uzdrowieniami, jakich wielu chorych doświadczyło w tym wybranym przez Maryję miejscu. Nieprzypadkowo zresztą pobożność ludu chrześcijańskiego obdarzyło Ją tytułem Uzdrowienia Chorych. Obok wielu autentycznych fizycznych uzdrowień, zarejestrowanych w pirenejskim Sanktuarium, jeszcze większa liczba chorych i kalekich ludzi doznaje w Lourdes wewnętrznego uzdrowienia. Znoszą dalej ciężar choroby czy kalectwa, ale doświadczają pokoju duszy i łącząc swoje cierpienia z cierpieniem Chrystusa, ofiarują je za zbawienie świata.

Ojciec Święty Jan Paweł II nawiedził Lourdes dwa razy. Pierwszy raz w połowie sierpnia 1983 roku, w 125. objawień Matki Bożej w tym miejscu oraz w 50. rocznicę kanonizacji św. Bernadety. Drugi raz w 2004 roku, również w połowie sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Maryi, w 150. rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Wtedy to Jan Paweł II, sam poważnie chory, modlił się z chorymi i za chorych. Była to jego ostatnia, sto czwarta apostolska podróż poza granice Italii. Siedem miesięcy później odszedł do wieczności. […]

13 maja 1992 roku, w jedenastą rocznicę zamachu na Placu św. Piotra, Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego, obchodzony co roku 11 lutego, a więc związany bezpośrednio z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes. W orędziu na dzisiejszy XXVI Światowy Dzień Chorego, Papież Franciszek pisze: „Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci. Kościół wie, że potrzebuje specjalnej łaski, aby mógł sprostać swojej posłudze ewangelicznej w zakresie opieki nad chorymi. Toteż zjednoczmy się wszyscy w modlitwie do Matki Pana, błagając usilnie, aby każdy członek Kościoła przeżywał z miłością powołanie do służby życiu i zdrowiu. Niech Dziewica Maryja [...] pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują” (n.1).

Siostry i bracia, w duchowej jedności z Ojcem Świętym i wszystkimi modlącymi się dziś za chorych na całym świecie, polecajmy Bogu naszych bliskich chorych, cierpiących i osoby w podeszłym wieku. Prośmy o wrażliwość serca dla nas samych, w naszych rodzinach i środowiskach, aby nikt oczekujący od nas pomocy nie zawiódł się i nie pozostał sam ze swym cierpieniem. Powierzajmy Bogu powołanie i pracę lekarzy, pielęgniarek i całej służby zdrowia. Prośmy za tych, którzy cierpią duchowo, czują się zagubieni, którzy szukają sensu życia i motywów nadziei, aby znaleźli w nas oparcie i pomoc. Powierzmy dziś wszystkie nasze sprawy, nasze trudy, cierpienia i nadzieje Matce Chrystusa, będącej Uzdrowieniem Chorych. Prośmy o wstawiennictwo w naszych potrzebach wszystkich Świętych, a szczególnie przyjaciela ubogich i chorych - świętego Wincentego a Paulo, świętą Bernadetę Soubirous oraz świętego Jana Pawła II. […]

Największy napływ wiernych dał się zauważyć na Mszy św. w intencji chorych o godz. 15.00, połączonej z udzieleniem chorym sakramentu namaszczenia, której przewodniczył ks. Bogdan Markowski. Sakrament namaszczenia przyjęło prawie 260 osób (a dokładniej: tyle zgłosiło swoje dane – bo niektórzy chorzy nie zgłosili się do zakrystii, by podać swoje dane dla zapisania w Księdze Chorych!). Mszę św. zakończyło wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji chorych za przyczyną Naszej Pani z Lourdes. A po zakończeniu Mszy św. od Pań ze Stowarzyszenia Miłosierdzia każdy chory mógł otrzymać wodę ze źródła w Lourdes (przygotowaną przez s. Beatę). 

(XYZ)

 

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 

Kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania: (12) 622 59 21.

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

czynna w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca

Można się zapisać osobiście w godzinach urzędowania poradni lub dzwoniąc na numer 694-100-644 (poza godzinami urzędowania poradni)

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488