Vinaora Nivo Slider 3.x
"Rób wszystko, cokolwiek ci powie"

Dni Skupienia «Nie Tylko Dla Par» w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zaraz po Środzie Popielcowej i w samym środku zimowych ferii szkolnych – w czwartek 15 lutego ks. Bogdan, s. Beata i 13-osobowa grupa chłopców i dziewcząt (15+) wynajętym busem udała się do Kalwarii Zebrzydowskiej (do tamtejszego Domu Pielgrzyma) na dni skupienia «nie tylko dla par» (podejmując inicjatywę zgłoszoną swego czasu przez Kingę Zych). Temat? Bóg a miłość, szczęście i seks.

W czwartek, po zakwaterowaniu się w Domu Pielgrzyma i obiedzie w tamtejszej restauracji – ks. Bogdan poprowadził spotkanie wstępne Miłość niejedno ma imię, a na piątek rozdysponował teksty Drogi krzyżowej według bpa Grzegorza Rysia (ze ŚDM 2016) do odprawienia na kalwaryjskich dróżkach (pokrytych puszystym, białym śniegiem), prowadził też popołudniowe rozmowy indywidualne.

W piątek wieczorem prowadzenie dni skupienia przejęli zaproszeni Goście z «Archipelagu Skarbów»: p. Mirosław Strumiński (z żoną Wiesławą) i p. Katarzyna Świerzewska, a także p. Paulina, która w niedzielny wieczór poprowadziła spotkanie na temat Odkrywanie siebie.

Zajęcia z zaproszonymi Gośćmi zainaugurowało piątkowe spotkanie integracyjne, zaś sobotę i niedzielę – poza posiłkami i Eucharystią – wypełniły szczelnie warsztaty prowadzone pod hasłem Miłość – Szczęście – Seks; na warsztatach podjęte zostały ważne i bardzo ważne dla młodych ludzi pytania: na czym opiera się budowanie dobrych relacji w związku? dlaczego warto z seksem czekać do ślubu? jak opanowywać silne emocje i pożądania? jakie niebezpieczeństwa zagrażają młodym ludziom? co jest tajemnicą udanego małżeństwa? jak zadbać o przyjaźń? czy znam swoje atuty i słabe strony? i co na to Pan Bóg? – i tak dalej. Szkoda więc, że tylko tylu młodych zdecydowało się na udział w zimowych dniach skupienia poświęconych właśnie takiej tematyce.

Tylko w sobotę po obiedzie – uwzględniając bardzo piękną pogodę – zaproponowano uczestnikom nieco czasu na spacer i kontakt z przyrodą. Zaś niedzielne popołudnie wypełniły wspomniane zajęcia na temat Odkrywanie siebie.  

Homilie na codziennych Mszach Świętych, odprawianych w różnych miejscach, opowiadały również o miłości, skoro – jak stwierdził Homilista – Pan Bóg w swoim słowie nie mówi nam nic innego, jak o miłości. Czyli – nawiązywały do Hymnu o miłości św. Pawła i adhortacji apostolskiej papieża Franciszka Amoris laetitia. Młodzież wyjeżdżała z dni skupienia bardzo zadowolona – a przecież nie były to dni odpoczynku, ale intensywnej i zajmującej czas pracy duchowej (uzupełnionej przez… nocne młodych Polaków rozmowy). I tylko panie pracujące w „pielgrzymiej” restauracji i sami ojcowie bernardyni sprawili wrażenie jakby znużonych napływem zimowych gości…

  1. Bogdan Markowski CM

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

czynna w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca.

Można się zapisać tylko osobiście w godzinach urzędowania poradni

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488