Vinaora Nivo Slider 3.x
"Rób wszystko, cokolwiek ci powie"

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 16.04.2017

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy okazywali się świadkami Zmartwychwstałego w świecie pełnym lęku i niepewności; niech też Zmartwychwstały Pan obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na dokończenie renowacji prezbiterium w naszym kościele, i za ofiary złożone przy krzyżu, a przeznaczone na pomoc biednym.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach i kwesty w niedzielę 2 kwietnia (kwesta zamknęła się sumą ponad 700 złotych). Z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. paczki świąteczne dla Parafian chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Jednocześnie dziękujemy serdecznie młodzieży i studentom, którzy wzięli udział w zbiórce żywności w sklepach.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie natomiast nieszporów oraz dodatkowej Mszy św. w kaplicy z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest świąteczna Niedziela, Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Ola i Jaś dla najmłodszych, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o papieżu Benedykcie XVI, który dzisiaj kończy 90 lat i o tym, dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Wiesław Czyż, z ul. Smoluchowskiego;
 • Jadwiga Ripper, z ul. Skarbińskiego;
 • Henryk Kondelka, z ul. Rydla;
 • Teofil Zakrzewski, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 oraz 16.00 - 18.00 (od czerwca do sierpnia tylko po południu).

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488