Vinaora Nivo Slider 3.x
"Rób wszystko, cokolwiek ci powie"

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 07.05.2017

 1. Po dwóch miesiącach praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy diakon Jan Pracki. Ks. Diakonowi dziękujemy za gorliwą pomoc w duszpasterstwie parafialnym i w katechizacji dzieci i młodzieży, i życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnim etapie przygotowań do przyjęcia święceń kapłańskich.
 2. W imieniu organizatorów dziękujemy serdecznie za złożone ostatnio ofiary na cele charytatywne: na wsparcie klasztoru Sióstr Dominikanek przy ul. Mikołajskiej ofiarowano 840 złotych, na pomoc biednym w parafii, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia – 5.713 złotych, na pomoc dzieciom na Madagaskarze członkowie MISEVI Polska zebrali 24.030 złotych i niewielką ilość walut obcych, a do skarbony na pomoc Syrii złożono 7.630 złotych.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Czytanki majowe są poświęcone historii i przesłaniu objawień Matki Bożej w Fatimie, których setną rocznicę obchodzimy w tym roku.
 4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 5. We wtorek, 9 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 6. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 7. W środę 10 maja na ulicach Krakowa odbędzie się Droga Światła. Uczestnicy zgromadzą się o 20.30 na Wawelu, gdzie przywita ich ks. abp Marek Jędraszewski, a następnie skierują się do kościoła na Skałce, modląc się i śpiewając. Rozważania poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś. Droga Światła jest formą świętowania Okresu Wielkanocnego. Pozwala towarzyszyć Jezusowi w radości, jaka nastąpiła zaraz po mrokach śmierci i grobu.
 8. Wszyscy członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej proszeni są na zebranie Rady w najbliższą środę o godz. 19.30 do sali parafialnej.
 9. W czwartek, 11 maja, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Wierni poważnie chorzy po Mszy św. będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 10. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 11. W dniach 12—14 maja w seminarium duchownym Księzy Misjonarzy odbędą się dni skupienia dla poszukujących drogi powołania, przeznaczone dla młodych mężczyzn od 17. roku życia. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakie wnioski przyniosła podróż ks. abpa Henryka Hosera – specjalnego wysłannika Stolicy Apostolskiej do Medjugoria, o wynikach pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii oraz o katolikach w Nepalu. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
 • Jan Krupa, z ul. Lea.

Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 oraz 16.00 - 18.00 (od czerwca do sierpnia tylko po południu).

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488