Vinaora Nivo Slider 3.x
"Rób wszystko, cokolwiek ci powie"

Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 16.07.2017

  1. W wakacyjne niedziele w naszym kościele nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00, nie będzie także nieszporów o godz. 18.00.    
  2. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie prac remontowych w prezbiterium naszego kościoła.
  3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski pisze w liście skierowanym do wiernych: Piesza pielgrzymka to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do otworzenia się na Boże działanie w naszym życiu. Codzienna wędrówka w grupie pątników - wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym Słowem Bożym - pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia. Jednocześnie piesza pielgrzymka pozwala na nowo odkryć piękno świata. W końcu - czas pielgrzymki - to również wspaniała możliwość do budowania nowych relacji z innymi ludźmi, którzy idąc wspólnie na Jasną Górę uczestniczą w swoistych rekolekcjach w drodze. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście". Nasze wędrowanie do stóp Czarnej Madonny nie będzie zatem tylko kroczeniem przed siebie, ale będzie głoszeniem innym ludziom orędzia o Bogu, który jest Miłością. Podczas drogi wsłuchiwać się będziemy w konferencje, które pomogą nam w jeszcze lepszym przeżywaniu sakramentu pokuty i pojednania - sakramentu Bożego Miłosierdzia. Pragniemy bowiem, aby codzienne świadectwo naszej wiary nie wypływało tylko z przyswojonej kiedyś teorii, ale przede wszystkim z bezpośredniego doświadczenia Bożej Miłości. Pragniemy, aby wszyscy, którzy zobaczą naszą więź z Bogiem, zostali do Boga pociągnięci i przez Niego umocnieni. Ks. Arcybiskup swój list zakończył słowami: Jeszcze raz gorąco i serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Polećmy się wszyscy opiece Tej, która od tylu już lat nieustannie „otacza macierzyńską miłością Naród, który Ją wybrał na swoją Królową, broni go w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański”.

Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00—19.00. W  pierwszych dniach sierpnia będzie można zapisać się osobiście w naszej zakrystii lub przy Kolegiacie Świętej Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: www.ppk2.pl.

  1. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. pełny tekst przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Krasińskiego w Warszawie, przeczytamy też o głośnym pożarze katedry w Gorzowie Wielkopolskim i o kolejnych badaniach naukowych Całunu Turyńskiego. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  2. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Kapusta, z ul. Galla;

† Jan Wróbel, z ul. Skarbińskiego;

† Zbigniew Kościuszko, z ul. Żelechowskiego;

† Franciszka Głowa, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00 

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca.

Można się zapisać tylko osobiście w godzinach urzędowania poradni

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.30 

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488