Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą — 29.07.2012

1. W minioną środę nad ranem zmarł w swoim pokoju na plebanii śp. ks. Zygmunt Czekański, który od 2001 roku pracował w naszej parafii, a przez ostatnie lata był już poważnie chory. P. Beacie, która od dłuższego czasu otaczała ks. Zygmunta troskliwą opieką, a także Wszystkim, którzy pomagali Zmarłemu Kapłanowi w ostatnich latach i miesiącach jego życia – lekarzom, pielęgniarkom, przyjaciołom i rodzinie Zmarłego, a także Wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych – składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza gorąco do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej na Jasną Górę, w jedności z pielgrzymami udającymi się tam w sierpniu. W dniach od 6 sierpnia (poniedziałek) do 10 sierpnia (piątek) w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca dlatego:

· w środę odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej; zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;

· w czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do godz. 18.30 i do modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów;

· w piątek odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, a na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00;

· w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin, który opowie o swojej pracy misyjnej w Zambii; po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wsparcie misji salezjańskich.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o konsekwencjach in vitro w wywiadzie z ks. prof. Andrzejem Muszałą, o sytuacji w Kościele w Austrii oraz o roli kapelanów w wojsku w wywiadzie z ks. Stanisławem Pieczarą, byłym kapelanem w armii Stanów Zjednoczonych. Do nabycia są również Niedziela, List do Pani, Różaniec, Źródło, Glos Ojca Pio oraz dominikański List i sierpniowy numer Oli i Jasia dla najmłodszych.

6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

† ks. Zygmunt Czekański;

† Władysław Józef Tomaszewski, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…