Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 02.12.2012

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.  W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dzieci – jak co roku – prosimy o przyniesienie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.

3. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 3 grudnia, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W pierwszą środę, 5 grudnia, odprawimy nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej: o godz. 18.00 będzie wspólna modlitwa różańcowa, która zakończy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie procesją ze świecami rozpocznie się uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył ks. biskup Damian Muskus; podczas Mszy św. ks. Biskup pobłogosławi nowych lektorów dla naszej parafii. Do udziału zapraszamy szczególnie całą służbę liturgiczną oraz rodziców chłopców i dziewcząt.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 9.30 i zakończy Mszą św. o godz. 18.30 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

7. W pierwszy piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.

8. W sobotę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.30. Małżonków oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej.

9. Zapraszamy na koncerty chórów, które odbędą się w naszym kościele (w ramach Międzynarodowego Festiwalu Adwentowo-Bożonarodzeniowego): w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 będzie śpiewał chór z Macedonii i Chór Akademicki z Łodzi, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi chór z Japonii. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie od strony ul. Galla.

10. Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 zaprasza wszystkie dzieci pięcio- i sześcioletnie wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12: w sobotę, 8 grudnia, od godz. 9.00.

11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece są wykorzystywane na pomoc najuboższym dzieciom, w tym pewna część także na pomoc żywnościową dla głodujących dzieci w Afryce. W czasie Adwentu w kościele przy ołtarzu św. Antoniego będzie również wystawiony kosz na dary rzeczowe dla potrzebujących: produkty żywnościowe i środki czystości.

12. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje adwentowe.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gość Niedzielny inauguruje adwentowy cykl o podstawowych prawdach nowego życia, poza tym w Gościu przeczytamy o tym, kim byli ojcowie pustyni, o zakonnicach, które w czasie wojny ratowały żydowskie dzieci oraz o tym, co przydarzyło się w Szwajcarii licealistom ze szkoły katolickiej w Rybniku, a w Małym Gościu Niedzielnym dzieci znajdą m.in. lampion adwentowy do samodzielnego złożenia. Do nabycia jest również parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
14.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†   Henryka Capik, z ul. Chodowieckiego;

†   Jerzy Wilkoński, z ul. Piastowskiej;

†   Michalina Kulińska, z ul. Piastowskiej;

†   Jan Dusik, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…