Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 30.12.2012

1. Jutro, w poniedziałek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30, a dla studentów o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o północy. Kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna.

2. We wtorek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2013, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem 46. Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. Przypominamy wiernym, że odpust zupełny możemy uzyskać w naszej świątyni każdego dnia z racji Roku Wiary. We wtorek, 1 stycznia, porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów.

3. Przypominamy, że wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w środę, 2 stycznia. Program kolędy jest podany na naszej stronie internetowej, w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii… oraz został wywieszony w gablotach.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie formacyjne wyjątkowo w piątek, 4 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem – przed każdą Mszą Świętą. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.

7. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy naszych kleryków z misjonarskiego seminarium na Stradomiu. Klerycy wystąpią z programem muzycznym i przed kościołem będą zbierać ofiary na zorganizowanie przeglądu piosenki religijnej Vincentiana. Polecamy to dzieło ofiarności parafian.

8. Wszystkie grupy działające w parafii razem ze wspólnotą Żywego Różańca – zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w niedzielę 6 stycznia. Na Mszy św. o godz. 16.30 dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się w sali parafialnej na wspólnym spotkaniu.

9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę ekspiacyjną na Jasną Górę w sobotę, 12 stycznia. Zapisy dzisiaj do południa po każdej Mszy św. i jutro w pokoju Akcji Katolickiej w godz. 17.00—18.30.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest dominikański List, a także pisma Źródło i Różaniec. Polecamy też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok.

11.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Barbara Jadwiga Pilch, z ul. Miechowskiej;

† Zbigniew Wojciech Szosta, z ul. Warmijskiej;

† Krystyna Małek, z ul. Armii Krajowej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…