Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 15.12.2013

 1. Tydzień temu zmarł w swoim pokoju na plebanii śp. ks. Antoni Bobak, który w sumie ponad 25 lat kapłańskiej służby poświecił naszej parafii. Wszystkim, którzy w miniony czwartek wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych – składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Polecamy śp. ks. Antoniego modlitwie Parafian.
 2. Ks. Jacek Tendej dziękuje serdecznie za ofiary złożone na jego ręce w niedzielę 24 listopada: na pomoc w renowacji seminarium duchownego w stolicy Papui Nowej Gwinei złożono 8.460 zł oraz 102 dolary amerykańskie.   
 3. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 4. Wydawnictwo M zaprasza na spotkanie autorskie ze Sławomirem Zatwardnickim, autorem książki Ateizm urojony: dziś o godz. 21.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (w kawiarence Na Poddaszu). Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z autografem autora.
 5. Zachęcamy (również młodzież i studentów) do udziału w roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tegorocznych roratach jeszcze nie uczestniczyli!
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. Wystawienie Najśw. Sakramentu w najbliższy czwartek rozpocznie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 15.00
 8. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w piątek, 20 grudnia, o godz. 14.00 w Domu Katolickim.
 9. W sobotę, 21 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 10. Ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza do udziału w uroczystości zaświecenia Choinki pod Oknem Papieskim: w sobotę o godz. 16.00. Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnego spotkania, kolędowania, i wejścia w klimat Świąt Bożego Narodzenia – napisał ks. Kardynał.
 11. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze szczepu ZHP «Północna Gwiazda» przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Więcej informacji uzyskamy od harcerzy w czasie wspomnianej Mszy św.
 12. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczono na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła. 
 13. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana, otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2013 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy św.
 14. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece umożliwią Caritas Archidiecezji Krakowskiej sfinansowanie akcji pomocy dzieciom oraz utrzymanie ośrodków służących dzieciom i rodzinom.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest wyjątkowa płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu dominikanów. Do nabycia jest również Niedziela oraz nowe numery Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok.
 16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Kazimierz Michał Bilski, z ul. Chodowieckiego;

† Zdzisław Frett, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…