Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 14.08.2022

 1. Jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 2. W środę, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
 3. Przypominamy o zasadach dotyczących sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele. Prosimy, aby pamiętać, że w niedziele Komunia w nawie głównej jest podawana do ust, a przy bocznych ołtarzach – na rękę. W dni powszednie zwykle kapłan przewodniczący liturgii podaje Komunię do ust, a drugi kapłan – na rękę. Gdy Komunię podaje tylko jeden kapłan – prosimy, aby najpierw podeszły osoby przyjmujące Komunię na rękę.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jak zakończyło się ziemskie życie Matki Jezusa oraz o Siostrach Miłosierdzia pracujących na Ukrainie, które nie chcą zostawić ludzi mieszkających w przyfrontowych wioskach; do numeru dołączona jest kolejna płyta z cyklu Biblia Audio. W Niedzieli przeczytamy m.in. o odrodzeniu ruchu pielgrzymkowego oraz o inicjatywie ustawodawczej „W obronie chrześcijan”, wraz z listą poparcia, którą będzie można podpisać; znajdziemy też wywiad z autorem krytykowanego zajadle podręcznika do historii – prof. drem hab. Wojciechem Roszkowskim. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny i Staś dla najmłodszych.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Konik, z ul. Staffa;
  † Krzysztof Paszyński, z ul. Szlachtowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…