Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 23.07.2023

 1. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu również kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 18.30 poświęcimy samochody i inne pojazdy zaparkowane przy kościele i przy ul. Lea. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla dla  misjonarzy.
 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi Krzysztof  Dura. Szanownemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszej Pani z Lourdes.
 3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej  w każdą środę o godz. 17.45.
 4. W każdy czwartek przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy okazję do adoracji eucharystycznej, którą kończy wspólne czuwanie modlitewne prowadzone o godzinie 17.30 przez Wspólnotę dla Intronizacji Najśw. Serca Pana                      
 5. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Naszej Pani z Lourdes i św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego, Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer Stasia dla najmłodszych. Niestety, nie dotarł nowy numer Niedzieli. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.
 7. Dzisiaj przed kościołem można nabyć książkę ks. Grzywocza Wybrane na drogę. Autor był znanym i cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą, który zaginął kilka lat temu w Alpach. Dziś można również nabyć miód i produkty pszczelarskie od krakowskich pszczelarzy.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  + Danuta Limanówka , z ul. Rydla;
  + Władysława Kubicka, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…