Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 12.11.2023

  1. Dziś Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00. Zamówione zaproszenia są do odebrania w zakrystii.
  2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 18.00.
  3. Proboszcz i katechiści drogi neokatechumenalnej zapraszają na kolejna katechezę dzisiaj o godz. 19.30 do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (pod zakrystią). Tematem katechezy będzie rola Kościoła i chrześcijanina w świecie. Kolejne katechezy – w środy i niedziele o godz. 19.30.
  4. W najbliższą sobotę, 18 listopada, odbędą się kolejne zajęcia Szkoły Biblijnej, którą prowadzi w naszej parafii ks. profesor Waldemar Rakocy CM; zapraszamy o godz. 9.30 do Sali Akademickiej w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (informacje o Szkole Biblijnej są przypomniane na afiszu w gablocie w wejściu do kościoła).
  5. W przyszłą niedzielę, 19 listopada, na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się rodzice i dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej; dzieci otrzymają Cudowny Medalik, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
  6. Wspólnota Góra Oliwna zaprasza na Kurs Alpha. Alpha to cykl 11 spotkań dla osób dorosłych, chętnych do wspólnego odkrywania sensu życia w duchu chrześcijańskim. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki o godz. 18.30 w Domu Katolickim. Cykl rozpocznie się w poniedziałek 27 listopada. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. Zapisu można dokonać przez formularz na stronie kursalpha.pl.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym warto dowiedzieć się, którzy świeci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę; natomiast rozmowy z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jaka jest sytuacja osób rozwiedzionych w Kościele – co mogą, a czego nie mogą czynić we wspólnocie wierzących – dalej: w jaki sposób pobudzić parafian do czynnego zaangażowania się w życie parafii oraz jak walczyć z kryzysem męskości w dzisiejszym świecie.