Ogłoszenia Duszpasterskie


Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 07.02.2010


1.      Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2.      W ramach wizyty duszpasterskiej odwiedzimy dziś od godz. 15.00 parafian przy Al. Kijowskiej, a jutro od godz. 16.00 parafian przy ul. Nawojki. Jutro także odbędzie się kolęda dodatkowa.

2.      W czwartek, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00.
Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sa­kramentu. Po Mszy św. odbędzie się w Klubie Parafialnym spotkanie dla chorych i starszych, zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.
Natomiast główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy procesja światła, a po niej ks. biskup Albin Małysiak będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej z udziałem księży z naszego dekanatu i połączonej z udzieleniem błogosławieństwa nowym lektorom. Ks. Biskup był proboszczem naszej parafii w latach 1959 – 1970 i przed 40 laty został mianowany biskupem pomocniczym ówczesnego metropolity krakowskiego, kard. Karola Wojtyły. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w wieczornych uroczystościach i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. Sakrament namaszczenia chorych – w razie potrzeby – będzie można przyjąć także po Mszy św. o godz. 18.30, jak i po pozostałych Mszach Świętych.
W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.  

3.      W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:
·        Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
·        Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca – w piątek po Mszy św. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

4.      Duszpasterze akademiccy zapraszają studentów na Zabawę Ostatkową do Klubu «Studio» na Miasteczku Studenckim: w sobotę 13 lutego o godz. 20.00. Jest to impreza tematyczna, obowiązują stroje z lat dwudziestych XX wieku (czasy prohibicji). Szczegóły zostały podane na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

5.      Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 przy Al. Kijowskiej 3 zapraszają rodziców i dzieci na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 9 lutego o godz. 17.30. Z kolei Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 przy Al. Kijowskiej 8 zapraszają rodziców dzieci 6. i 7-letnich na dzień otwarty pod hasłem: „Sześciolatku nie trać roku”!, który odbędzie w sobotę, 13 lutego. w godz. 10.00 – 12.30. W programie wiele atrakcji: pokazy gimnastyczne, tańce, spotkania z nauczycielami i zwiedzanie szkoły.

6.      Uczniowie klas I i II gimnazjalnych, którzy uczestniczyli w obowiązkowym przygotowaniu do bierzmowania, mogą odebrać w kancelarii parafialnej przygotowane zaświadczenia. Jednocześnie przypominamy, że na początku marca rozpoczną się spotkania dla uczniów, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu.

7.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy m.in. tekst związany z obchodzonym 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu i wywiad z o. Andrzejem Madejem, który pracuje w Turkmenistanie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o rozwoju Kościoła katolickiego poza Europą, o przyczynach ostrej zimy na półkuli północnej, a także dlaczego coraz częściej szatan zdobi człowieka. Jest nowy numer pisma CHiT (Chrystus i Ty) – tylko za złotówkę! – a w nim m.in. o swoim życiu opowiada Krzysztof Ziemiec, prezenter TVP 1, który uratował dzieci z płonącego domu, Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, oraz rodzice prowadzący rodzinny dom dziecka. Do nabycia jest także Źródło, dominikański List i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

8.      W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
† Maria Helena Pawelec, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…