Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła — 30.10.2011

1. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w działalność Apostolatu Maryjnego – zapraszamy na dzisiejsze spotkanie w sali parafialnej o godz. 16.00.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych dla przedszkolaków i młodzieży w kaplicy akademickiej.

3. W środę przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

4. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można też zyskać, nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii

5. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza św. Natomiast wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

6. Począwszy od środy aż do Wielkiej Środy, to jest do 4 kwietnia 2012 r., będziemy odprawiać codziennie dodatkową Mszę św. o godz. 15.00.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

· w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz służby liturgicznej; do udziału zapraszamy szczególnie ministrantów i krucjatki oraz rodziny chłopców i dziewcząt.
· w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci;
· w sobotę zapraszamy szczególnie na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

8. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się wyjątkowo w najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.30, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Za tydzień, w niedzielę 6 października, członkowie Chóru Mariańskiego będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek na organizację koncertu patriotycznego z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. Dochód z tego koncertu przeznaczony jest na odtworzenie Parku pamięci w Zułowie na Litwie (jest to miejsce, gdzie urodził się Józef Piłsudski). Polecamy tę sprawę ofiarności parafian.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. historie „nie z tej ziemi”, czyli o tym, co nas czeka w niebie i, nie daj Boże, w piekle. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List, Meteor – pismo kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

11. Jak każdego roku – przed uroczystością Wszystkich Świętych przed naszym kościołem można nabyć znicze nagrobne. Harcerze przygotowali lampiony, a Młodzież Misjonarska – poręczne, płonące bardzo długo, olejowe wkłady do zniczy. Nabywając przed kościołem lampiony i znicze – możemy wesprzeć potrzeby hufca Północna Gwiazda i dobroczynną działalność Młodzieży Misjonarskiej.

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Zofia Władysława Wordliczek, z ul. Chocimskiej;

† Krystyna Janina Kołodziejczyk, z ul. Warmijskiej;

† Grażyna Bronisława Białkowska, zamieszkała ostatnio w Domu Opieki przy ul. Łanowej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…