Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 29.01.2012

1. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.

2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.30 będzie śpiewał nasz Chór Mariański, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Podczas wspólnego kolędowania będą zbierane ofiary: Chór Mariański pragnie wesprzeć akcję ratowania dworku Bessera w Krzemieńcu. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które zaproszeni są również byli chórzyści.

3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W czwartek, 2 lutego, przypada w liturgii święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 [dla dzieci], 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. W czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci; odwiedziny kapłanów w domach chorych odbędą się zgodnie z planem – od godz. 9.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8. W przyszłą niedzielę, 5 lutego, gościć będziemy w naszym kościele ks. Włodzimierza Sieka, misjonarza-werbistę, który pracuje na Syberii. Ks. Włodzimierz opowie o swojej pracy w głębi Rosji, będziemy też mieli okazje wesprzeć jego posługę modlitwą i ofiarami do puszek.

9. Rodzice 6-letniego Kubusia, chorego od kilku lat na nowotwór złośliwy, proszą o pomoc w jego leczeniu w klinice niemieckiej, które daje szansę na całkowity powrót dziecka do zdrowia. Rodzice dziękują za każdą ofiarę, złożoną dzisiaj u wolontariuszy przed kościołem.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy nowy, powiększony dodatek krakowski i m.in. bezpośrednią relację dziennikarzy o tym, co dzieje się na Węgrzech oraz o planowanej zmianie finansowania Kościoła w Polsce. Do nabycia jest także nowy numer pisma Różaniec. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z życia Parafii

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marian Solarz, z ul. Galla;

† Danuta Dorota Barańska, z Al. Kijowskiej;

† Józef Piwowarczyk, z ul. Ogrodniczek;

† Jan Józef Michalik, z ul. Królewskiej;

† Franciszek Kaszuba, z ul. Czarnowiejskiej;

† Franciszek Kolba, z ul. Spokojnej;

† Tadeusz Winiarski, z Al. Kijowskiej;

† Janina Bielska, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…