Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 18.03.2012

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 – w czasie Mszy św. o godz. 11.00, a dla Gimnazjum nr 15 – w czasie Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30; dziś razem z Chórem Mariańskim odśpiewamy Gorzkie Żale w opracowaniu ks. Wendelina Świerczka [Chór Mariański zaprasza nowe osoby do włączenia się w działalność Chóru, szczególnie poszukiwane są nowe tenory]. Droga krzyżowa jest odprawiana w piątki – dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla studentów i młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek na Miasteczku Studenckim: początek o godz. 21.00 na placu w pobliżu sklepu „Lewiatan” przy ul. Budryka. Studenci proszą o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na wernisaż wystawy prac Adama Tarnawskiego Kalejdoskop Słów i spotkanie z autorem dziś o godz. 16.30 do kawiarenki Na Poddaszu. Wystawę będzie można tam oglądać do 15 kwietnia w każda niedzielę w godzinach 16.30 – 19.30 i 21.00 – 22.30.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.

5. Przypominamy, że we wtorek 20 marca o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim, w kawiarence Na Poddaszu rozpocznie się Studencki Kurs Przedmałżeński „dla zakochanych, którzy się nie spieszą”.

6. Kolejne spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7. W piątek 23 marca odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w Gimnazjum nr 15 [w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1]. Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają szóstoklasistów i ich rodziców w godzinach 17.00 – 19.00.

8. W sobotę 24 marca odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy al. Kijowskiej 8, w godz. 9.00 – 12.00. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zapraszają wszystkich zainteresowanych Szkołą Podstawową nr 5 i Gimnazjum Sportowym nr 76.

9. W przyszłą niedzielę, 25 marca, ponownie gościć będziemy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleba i Życia, prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską. Wspólnota otacza pomocą dzieci i młodzież, bezrobotnych i bezdomnych. Ks. Jacek będzie mówił o działalności wspólnoty, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć jej działalność, a także nabyć rozmaite produkty wytwarzane przez podopiecznych.

10. W przyszłą niedzielę na Rynku Głównym odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą Dzień Dawcy Szpiku w Krakowie. Wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18 – 55 lat, będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu niewielkiej ilości krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego. Zachęcamy do zapoznania się na miejscu ze szczegółami akcji i do ewentualnej rejestracji.

11. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku będzie obchodzona w poniedziałek 26 marca. W tym dniu będziemy mieli okazję do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do czego wszystkich bardzo zachęcamy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy wolno dawać pieniądze żebrakowi na ulicy, znajdziemy też mocne argumenty za obecnością Telewizji Trwam na telewizyjnym multipleksie cyfrowym. W zakrystii do nabycia są również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na pomoc chorym dzieciom i osobom starszym.

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Nawalany, z ul. Królewskiej;

† Henryk Wiktor Suder, z ul. Lea;

† Helena Bułat, z ul. Rydla;

dziecko Emilia Wasylkowska.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…