Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną — 06.05.2012

1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, z czytankami o łaskach uzyskanych za przyczyną Matki Bożej.

2. W poniedziałek, 7 maja, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja: spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

3. We wtorek, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.

4. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: spotkanie rozpocznie Msza św. dziękczynna w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

5. Stowarzyszenia Miłosierdzia informuje, że osoby potrzebujące mogą się zgłosić po żywność z Banku Żywności w najbliższy czwartek, 10 maja, od godz. 14.00 do Klubu Parafialnego.

6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 11 maja, na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek od godz. 16.00, a o godz. 17.00 wezmą udział w kościele w próbie uroczystości. Z tej racji adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek będzie trwała tylko do godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę Siostry Karmelitanki będą zbierały ofiary na budowę nowego klasztoru. Polecamy tę kwestę ofiarności wiernych.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Wąchocka (opactwo cystersów), Bodzentyna (kolegiata) i Skarżysko-Kamiennej (sanktuarium maryjne) w sobotę 26 maja. Zapisy będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku Akcji Katolickiej.

10. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli – dziś będzie można nabyć Biblię Tysiąclecia, by ofiarować ją na własność nieznanemu więźniowi z aresztu przy ul. Montelupich. Ks. Jarosław Zieliński w zakrystii oczekuje na nabywców Biblii [najtańszy egzemplarz kosztuje 10 złotych].

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. tekst o wezwaniach Litanii Loretańskiej i historii modlitwy, którą codziennie wielbimy Maryję w miesiącu maju, a także artykuł o tym, że częste mycie skraca życie – czyli o dobrych bakteriach żyjących wokół nas. Do zakupienia jest także Niedziela, List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Małgorzata Nenko, z ul. Lea;

† Krystyna Gaczorek, z ul. Lea;

† Barbara Zofia Kornaś, z ul. Królewskiej;

† Władysław Stanisław Woliński, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…